GenelTürkiye LigleriVoleybol HaberleriVoleybol Hakemleri ve Gözlemcileri

Bursa’da Yılmaz Özbabacan voleybol şöleni

Faaliyetlerine Bursa’da başlayan Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas Kulübü tarafından düzenlenen Yılmaz Özbabacan Voleybol Turnuvası, Cengiz Göllü Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısıyla start aldı.

Bursa Voleyboluna uzun yıllar il temsilcisi, gözlemci olarak hizmet veren 88 yaşındaki Yılmaz Özbabacan anısına düzenlenen turnuvanın Cengiz Göllü Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısına Türkiye Voleybol Federasyonu’nun temsilen Ersin Yılmaz, Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas Kulübü Başkanı Hakan Çatal, Merkez Hakem Komitesi üyesi Sevda Güler turnuvaya katılan katımların, yetkilileri katıldı.

Toplantının açılışını yapan Hakan Çatal, “Bursa Voleyboluna uzun yıllar hizmet veren ve yaşayan efsaneler arasında yerini alan Yılmaz Özbabacan anısına turnuva düzenledik. Bizimle birlikte tam dört takım turnuvada mücadele verecek. Yeni sezon öncesinde takımlar birbirlerini hem tanıma, hem de eksiklerini giderebilme açısından yararlı olacaktır. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

TVF Adına konuşma yapan Ersin Yılmaz, “Federasyon olarak Bursa’daki bu oluşumdan mutluyuz. Yılmaz Özbabacan Türk voleyboluna uzun yıllar hizmet vermiş bir isim. Sporda vefa önemli. Ancak yaşayan bir isim adına turnuva düzenleme fikri çok güzeldi. En azından yaşarken anılmaları çok güzel. 1.Lig bu sezon kaliteli takımlardan oluşuyor. Turnuva hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Tanıtım toplantısına katılan Yılmaz Özbabacan ise yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

“Bursa’da tam 32 yıl voleybola hizmet verdim. Benim adıma yarışma düzenlenmesi çok güzel. Benim verdiğim hizmetlere değer vermeniz gerçekten çok hoşuma gitti. Hepinizi alnınızdan öpüyorum. Belki görev yaptığım süre içerisinde sizleri üzmüş olabilirim. Ancak şu an çok heyecanlıyım ve ellerim titriyor.”

Hafta sonuna kadar devam edecek olan turnuvaya Hatayspor, Hekimoğlu GCT Bursa Voleybol İhtisas,  Kayseri Develi Belediyespor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Konya Büyükşehir Belediyespor kulübü takımları katılacak.

Tanıtım toplantısı sonrasında Hakan Çatal, TVF Başkanı adına Ersin Yılmaz’a, Yılmaz Özbabacan’a ve turnuvaya katılan takımlara birer anı plaketi verdi.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu