AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Bursa Büyükşehir, Cim Bomboma set vermedi.

Alkışlar Bursa Büyükşehir Belediyespor’a 3-0

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde, hafta arası oynanan ikinci hafta mücadelesinde, Bursa Büyükşehir Belediyespor, Kupa Voley’de 3-1 yenildiği Galatasaray HDİ Sigorta’yı konuk etti. Büyükşehir Belediyesi’nin bandosunun renk kattığı mücadeleyi az sayıda sporsever izledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da izlediğgi mücadeleyi Bursa Büyükşehir Belediyespor 3-0 kazandı.

İlk sete iyi başlayan Bursa Büyükşehir Belediyespor, son bölüme kadar sayı üstünlüğünü elinde tuttu. 12-9, 19-16’lık üstünlükler bulan yeşil beyazlılar son bölüme 20-18 önde girmesine karşın Torres’in servis turunda rakibini yakaladı ve 20-22 öne geçti. Bursa Büyükşehir, Galatasaray’ın dışarıya attığı hücumlarıyla 23-22 öne geçti. Yeşil beyazlılar Sedlack’ın servisi fileye atmasıyla seti 25-23 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Galatasaray HDİ Sigorta oldu. Ancak Büyükşehir dengeyi kısa sürede kurdu ve rakibini 5-5 iken yakaladı ve 9-6 öne geçti. Baş Hakem Yasin Okumuş rakip takım oyuncularının geri hücum diye bağırması üzerine düdük çaldı. Sonra değiştirip 4 vuruş dedi. İtirazlar sonrasında Levent Zoroğlu’na önce sarı, itirazlarını sürdürünce kırmızı kart gösterince sayılar bir anda 9-8 oldu. Oyun bir anda sinir harbine dönüştü ve Bursa bunu değerlendirdi ve 15-10 öne fırladı. Son bölüme 20-15 önde giren yeşil beyazlılar, seti 25-19 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı ve Bursa Büyükşehir Gökhan Gözgöz ile 3-2 öne geçti. Yeşil beyazlılar, pasör Caner Ekrem Çiçekoğlu’nun etkili servisleriyle farkı açmaya (7-3) başladı. 5 sayılık yine üstünlük bulan (11-6) Bursa Büyükşehir etkili bloklar yaptı. Galatasaray HDİ Sigorta’nın saman alevi gibi parlayan hücumlarına rağmen fark kapanmadı: 14-9 Mola dönüşü konuk takım sayılar buldu: 14-12 Torres’in ace olan servisleri sayıları eşitledi: 16-16 Bursa Büyükşehir son bölüme 20-19 önde girdi. Büyük heyecan ve çekişmenin yaşandığı (22-22) bu bölümü etkili oynayan yeşil beyazlılar seti 25-22 karşılamayı ise 3-0 kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyespor – Galatasaray HDI Sigorta:03-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Yasin Okumuş, Ahmet Oğuzhan Ünal
Esra Kayrak, Melike Özkan Erol, (1) Emre Yoluk, (3) Sefa Öztürk GDS: Erhan Özsoy
Gözlemci: Yaşar Yılmaz

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Da Silva Filho Graciano, Gökhan Gözgöz, Uğur Güneş, Ekrem Can Çiçekoğlu, Burakhan Tosun, Dimitri Bahov (Umut Özdemir-Ahmet Karataş/libero, Efe Er,)

Galatasaray HDİ Sigorta: Vahit Emre Savaş, Burutay Subaşı, Murat Yenipazar, Maurice Armando Torres, Marko Sedlacek, Doğukan Ulu (Beytullah Hatipoğlu-Onurcan Çakır/libero, Melih Sıratça, Cansın Hacıbekiroğlu, Muzaffer Yönet, Selim Kalaycı, Hakkı Çapkınoğlu)

Setler: 25-23, 25-19, 25-22
Süre: 100 dakika (30, 35, 35)

Sarı kart: Levent Zoroğlu (1. Set Bursa Büyükşehir/9-6)

Kırmızı kart: Levent Zoroğlu (1.Set- Bursa Büyükşehir)

A.Cemal Ekentok/Bursa

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu