AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Bursa BBSK – Arkas Spor :0-3

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Bursa’yı temsil eden tek takım olan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un düzenlediği üçlü turnuva oynanan Büyükşehir Arkas spor mücadelesiyle sona erdi. Üç takımın birer galibiyet aldığı turnuvada Arkas spor set farkı ile turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

Mücadeleye etkili başlayan Arkasspor üstünlüğü ele geçirdi ve sayılar 7-12 olunca Büyükşehir’in molası geldi. Bursa temsilcisinin çok servis hatası yapması sonrasında son bölüme 13-20 önde giren İzmir temsilcisi, kolay sayılar vermesine karşın seti 18-25 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Bursa ekibi oldu ve 4-1 öne geçti. Ancak bu sette de hücumda iyi organize olamayan yeşil beyazlılar bir de servis kaçırınca bir anda 13-15 geriye düştü. Arkasspor, Gabriel Cardido’nun hücumlarıyla seti 21-25 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete müthiş başlayan Arkasspor 7-1 öne geçti. Büyükşehir, ilk günün aksine tutuk bir oyun ortaya koyunca baş antrenör Levent Zoroğlu 2-11’de ikinci molasını kullanmak zorunda kaldı. Aradaki sayı farkını koruyan Arkasspor seti 25-16, karşılamayı ise 3-0 kazandı.  Bu sonuçla turnuvayı İzmir temsilcisi Arkasspor birinci olarak tamamladı.

Müsabaka sonunda

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Ahmet Oğuzhan İnal, Melike Erol Özkan

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Geraldo Greciano, Gökhan Gökgöz, Fatih Eren, Burakhan Tosun, Berkun Üstündağ, Dimitri Bahov (Ahmet Karataş-Umut Özdemir libero, Berk Dilmenler, Burhan Zorluer, Efe Er)

İzmir Arkasspor: Ulaş Kıyak, Avcı Batuhan, Mirza Lagumdzija, Bertuğ Öndeş, Gabriel Candido, Cengiz Mustafa (Caner Dengin-Burak Çevik/ libero, Ali Enis Ay, Nick Hoag)

Setler: 18-25, 21-25, 16-25
Süre: 73 dakika (27, 29, 27)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu