GenelVoleybol Haberleri

Atılay ağabeyi bugün saat 15.30’da Karacaahmet’ten uğurlayacağız

Voleybol Camiamızın İhtiyar Heyeti’nden Atılay Okbaydan’ı 27 Nisan Çarşamba  sabaha karşı kaybettik.

Pandemi sebebiyle vakit namazı beklenmeyecek olan cenaze merasimi 27 Nisan Çarşamba saat 15.30’da Karacahmet Mezarlığı Şakirin Camii’nde gerçekleştirilecek.

Merhum Atılay ağabeye bu mübarek günde rahmet; başta kederli ailesi ve yakınları ile voleybol camiamıza baş sağlığı dileriz.

Voleybol Aktüel – Voleybolun Adresi

Atılay Okbaydan Kimdir?

19 Mayıs 1937’de İstanbul’da doğdu. Atatürk Erkek Lisesi’nden ayrılıp Özel Gazetecilik Meslek Lisesi’ne devam etti. 1957 yılında Beşiktaş Genç takımında futbol oynamaya başladı. Daha sonra Adaletspor’a transfer oldu. Adalet Spor kapandıktan sonra Alpullu Şekerspor’a geçti. (1960)
Askerlik görevini yaparken Muhafızgücü’nde futbol oynadı. 1961 yılında İstanbul Belediyesi’nde işe başladı.
Daha sonra 1974 yılında Florya Turistik Tesisleri’nde Tesis Müdürü olarak çalıştı. Bu arada CHP Beyoğlu İlçesi il genel meclis üyeliği yaptı.
1957 yılı itibariyle voleybol sporunun daimi seyirciliğini yapmaya başladı. Her türlü büyük derbileri kaçırmadığı gibi tüm Türkiye genelinde yapılan deplasmanlar dahi kaçırmadan takip etti. Voleybol camiasının “İhtiyar Heyeti” olarak adlandırdığı 3 voleybol daimi seyircisinden biridir. En son Vakıfbank Spor Kulübü ile birlikte Polonya’ya final four maçlarını seyretmeye gitmiştir.
Kaynak: Gülnur Görgün – Voleybolun Unutulmazları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu