AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Arkas Spor: 3 Halkbank ANKARA: 1

Arkas Spor: 3 Halkbank ANKARA: 1

Salon: Atatürk, Vestel Venus Voleybol Komleksi
Hakemler: Cihat Küçükboyacı- Arzu Emiroğlu

Arkas Spor: Jay Blankenau, Burak Güngör, Mustafa Koç, Adis Lagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic (Caner Ergül, Paulo Bravo, Mirza Lagumdzjia, Muhammed Kaya)

Halkbank ANKARA: Dmitrii Bahov, Hakkı Çapkınoğlu, Georgi Seganov, Efe Bayram, Faik Samed Güneş, Metin Toy (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Toncek Stern, Orçun Ergün, İbrahim Emet, Gökhan Gökgöz, Abdullah Çam)

Setler: 18-25, 25-23, 25-22, 25-23
Süre: 2.03 (25, 33, 31, 34)

AXA Sigorta Efeler Ligi 21. hafta maçında Arkas Spor, Halkbank’ı 3-1 mağlup etti.

Dört set süren karşılaşmada iki takım da doyurucu  voleybol oynadı.

Halkbank, rakibine verdiği setlerde bile atakta sezon ortalamalarının üzerine çıktı. İki takım zaman zaman rakibine üstünlük kurdu. Set skorlarına yapılan basit hatalar etki etti.

Maça gelince…

Halkbank, karşılaşmaya etkili savunma ve atak yapıp, etkili servis atarak başladı. İlerleyen bölümlerde blokta da güçlü rakibine üstünlük kuran Halkbank, teknik molasını 12-9 önde geçtiği, mola kullanmadığı seti 25-18 aldı ve 1-0 öne geçti.

İkinci set başa baş bir oyun olarak başladı. Halkbank oyun üstünlüğünü rakibine verdi. Servis ve savunmada ilk setteki seviyesinin altında kaldı. Atakta da hata yaptı, hücumda yüzde 42 ile oynadı. Buna karşılık 20’li sayılarda daha inançlı oynayan başkent ekibi aradaki 5 sayılık farkı kapattı: 23-22. Yaptığı basit hatalarla da seti 25-23’le rakibine verdi: 1-1.

Üçüncü sette takımlar denk kuvvetlerin mücadelesini sergiledi. Sette belirleyici unsurlar atak ve defanslar oldu. Arkas Spor yüzde 65, Halkbank yüzde 48’le hücum yaptı. Daha az hata ile oynayan ev sahibi Arkas Spor 25-22 ile öne geçti: 2-1.

Dördüncü sette 6 numara ataklarını hatırlayan Halkbank’ın hızı kuleden kesildi. İki takım, başa baş oynadı. Hakem kararlarının etkisiyle Ankara ekibi tam olarak konsantre olamadı ve ev sahibi takım seti 25-23, maçı da 3-1 kazandı.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu