GenelTVF Erkekler 2. Lig

Alpaslan Endüstri Erkekler 1.Ligi’ne Yükselen Takımlar Belli Oldu

2021 – 2022 Voleybol Sezonu 2. Lig Erkekler Final Etabı grup karşılaşmaları, bugün (07 Mart 2022, Pazartesi), Konya Kongre ve Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi.

2021 – 2022 Voleybol Sezonu 2. Lig Erkekler Final Etabı grup karşılaşmaları, bugün (07 Mart 2022, Pazartesi), Konya Kongre ve Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi.

2. Lig Erkekler Final Etabı 1. ve 2. Grup’ta bugün alınan sonuçlar şöyle:

Final I. Grubu

MAÇ SONUÇLARI SET SONUÇLARI
1.Grup Gümüşhane Gümüşhanespor GSK – Okyanus Koleji 3-2  13-25, 16-25, 25-21, 25-21, 20-18
1.Grup Gaziantep Gençlik Spor – Diyarbakır Yenişehir Bld. 3-2 25-21, 21-25, 25-21, 14-25, 15-9

Puan Durumu
1. Diyarbakır Yenişehir Bld. –  6 puan
2. Gaziantep Gençlik Spor – 5  puan
3. Okyanus Koleji – 5  puan
4. Gümüşsu Gümüşhanespor GSK –  2 puan

Bu sonuçların ardından puan cetvelini ilk iki sırada tamamlayan Diyarbakır Yenişehir Belediye ile Gaziantep Gençlik Spor takımları, 2022 – 2023 voleybol sezonunda Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi’nde mücadele edecekler.

Final II. Grubu

MAÇ SONUÇLARI SET SONUÇLARI
2.Grup Karacabey Belediye – Anadolu Voleybol 0-3 15-25, 15-25, 20-25
2.Grup Çorum Belediye – İstiklal Ortaokulu 3-0 25-16, 25-21, 25-10

Puan Durumu
1. Anadolu Voleybol – 8 puan
2. Çorum Belediye – 7 puan
3. Karacabey Belediye –3  puan
4. İstiklal Ortaokulu – 0  puan

Bu sonuçların ardından puan cetvelini ilk iki sırada tamamlayan Anadolu Voleybol ile Çorum Belediye takımları, 2022 – 2023 voleybol sezonunda Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi’nde mücadele edecek.

Karşılaşmaların ardından düzenlenen madalya ve kupa töreninde; 1. Grup birincisi Diyarbakır Yenişehir Belediye takımına madalyalarını Konya Voleybol İl Temsilcisi Mustafa Tarman, kupasını ise TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

1.Grup ikincisi olan Gaziantep Gençlik Spor takımına madalyalarını Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikçi, kupasını ise Konya Gençlik Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin takdim etti.

2.Grup birincisi Anadolu Voleybol takımına madalyalarını MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar, kupasını ise Konya Gençlik Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin takdim etti.

2.Grup ikincisi  Çorum Belediye takımına madalyalarını Konya Voleybol İl Temsilcisi Mustafa Tarman, kupasını ise TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu