GenelTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

Alesiya Ryhkliuk’tan Suphi Hocaya anlamlı veda

Misli.com Sultanlar Ligi’ne iyi başlayamayan Aksaray temsilcisi Kuzeyboru’da karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıkları Suphi Doğancı’ya en anlamlı veda mesajı Ukraynalı pasör çaprazı Alesiya Ryhkliuk’tan geldi.

Ryhkliuk, sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda 19 Yıldır profesyonel voleybolcu olarak farklı takımlarda birçok antrenörle çalıştığını belirtirken ‘Kesin olarak söyleyebilirim ki baş antrenörümüz Mustafa Suphi Doğancı hocamız şu ana kadar çalıştığım en iyilerinden biri. Üst düzel bir antrenör, işini çok profesyonelce yapıyor, antrenman sürecinden başlayıp, rakibin taktiksel analizi ve takımın zihin kurulumu ile bitiriyor. ‘ ifadesinde bulundu.

Ligde alınan kötü sonuçların ardından antrenör değişikliğine gidilmesini anlayabildiğini belirten Ryhkliuk, ‘Sonuçtan baş antrenörün sorumlu olduğunu elbette anlıyorum ama kendimizi profesyonel oyuncu olarak gören ve voleybol oynamak için maaş alan bizler de sadece diğer insanları suçlamak değil, sahada yaptığımız işin sorumluluğunu almak için cesur olmalıyız. ‘ diyerek öz eleştirisini de yaptı.
‘Bu saatten sonra kötü performansın bahanesi yok! İleriye bakalım, profesyonelce işimizi yapmaya devam edelim.’ diyerek adeta lige yeniden başlayacaklarının sinyalini verdi.

Voleybol Aktuel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu