GenelVoleybol Haberleri

Abdullah Kelkitli; “Voleybol severler bu sene çok farklı bir Türk Hava Yolları izleyecekler”

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Sn. Abdullah Kelkitli' nin Axa Sigorta Kupa Voley grup maçları sonrası değerlendirmesi

Abdullah Kelkitli’ nin Axa Sigorta Kupa Voley grup maçları sonrası değerlendirmesi;

“Bu sene iyi transferler gerçekleştirdik. İddialı bir takım oluşturabilmek için çok çalıştık. Bildiğiniz gibi sadece Sultanlar Liginde değil, CEV Cup da da ülkemizi temsil ediyoruz. Transfer politikamızı her kulvarda en iyi sonucu alabilmek, kulübümüzü, markamızı, ülkemizi en iyi ve en yüksek şekilde temsil edebilmek üzerine kurduk. Burada şunu belirtmek isterim ki, transfer deyince her zaman oyuncular ön plana çıkar. Ancak hedeflere gidilen yolda oyuncularınızın yanı sıra ekibinizin de güçlü olması gerekir. Yönetim olarak oyuncu transferlerinde gösterdiğimiz hassasiyeti, teknik ve sağlık ekiplerimiz için de gösterdiğimize inanıyorum. Her biri alanında kariyer sahibi başarılı arkadaşları kadromuza kattık. “

İyi bir hazırlık sezonu geçirdik.

 Milli takımlarda görev yapan oyuncularımızın da katılımıyla Axa Sigorta Kadınlar Kupa Voley B Grubu mücadelelerine tam kadro katılım sağladık ve ilk ciddi sınavımızı verdik. Her ne kadar tüm maçlarımızı  kazanmış olsak da henüz voleybol adına iddialı konuşmak için erken diye düşünüyorum. 

 

Karşılaşmalarda mücadele ve hırs. Maçlar

Bu grup mücadelelerinde beni sevindiren iki önemli konu var. Bunlardan biri ortaya konulan mücadele ve hırs. Maçları izlerseniz göreceksiniz ki sahada son sayıda dahi canla başla mücadele eden bir Türk Hava Yolları var. Bir ikinci konu ise kenardan gelip oyuna katılan arkadaşların her an skoru lehimize çevirebilecek güçte ve yeterlilikte oluşu. Geçtiğimiz senelerde bu durumun dezavantajını yaşamıştık. Bugüne baktığım zaman görüyorum ki doğru transferler yapmışız. Bu gün takımımızda yedek as ayrımı yok. Bu beni çok sevindiriyor. Her oyuncu her sayıda kendi klasını gösterecek, maçı kazandıracak güce ve yetiye sahip. Bu yüzden şunu söyleyebilirim ki sonuçlar ne olursa olsun tüm voleybol severler bu sene çok farklı bir Türk Hava Yolları izleyecekler. 

Bize bu imkanları sağlayan başta Başkanımız Prof. Dr. Sn. Ahmet Bolat olmak üzere tüm kulüp yönetimimize ve bizi destekleyen tüm voleybol severlere teşekkür ederiz. 

Abdullah Kelkitli
Türk Hava Yolları Spor Kulübü
Genel Sekreteri

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu