GenelVoleybol Haberleri

6. Veteranlar Şampiyonası Mersin’de yapılacak

2022 Veteranlar Şampiyonası (6’ncı) 12-13-14 Haziran 2022 tarihlerinde, Mersin CNRExpo Fuar Merkezinde düzenlenecektir. Şampiyonaya katılacak takımların 20 Mayıs 2022 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Sporcu ve takımlarla ilgili bilgiler:

1) 2022 yılı için erkeklerde 35+, 45+, ve 50+, kadınlarda 31+ ve 37+ yaş grupları için takımlar oluşturulacaktır. Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), müracaat sayısına göre yaş gruplarını değiştirme hakkına sahiptir. Yaş grubunun birinde oynayan oyuncular aynı turnuvada bir başka kategoride oynayamazlar.

**2021-2022 voleybol sezonunda Axa Sigorta Efeler Ligi, Misli.Com Sultanlar Ligi, Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Lig, Sigorta Shop Kadınlar 1. Lig ve 2. Lig (Kadın-Erkek)’de oynamış, kadroda yer almış, lisansı tescil/vize olmuş sporcular şampiyonada yer alamazlar.

2) Yaş kategorilerinde doğum yılı baz alınır. Gün ve ay hesabı yapılmaz. 6’ncı Veteranlar Şampiyonası için yaş kategorileri aşağıda belirtilmiştir:

KATEGORİ     DOĞUM YILI

KADIN 31+    1991 ve öncesi doğumlu
KADIN 37+    1985 ve öncesi doğumlu
ERKEK 35+   1987 ve öncesi doğumlu
ERKEK 45+   1977 ve öncesi doğumlu
ERKEK 50+   1972 ve öncesi doğumlu

3) Oyuncuların spor yapmaları için herhangi bir engeli bulunmamalıdır. Tüm katılımcılar şampiyona öncesinde sağlık yönünden engelleri bulunmadığını imza ile taahhüt ederler.

4) Takımların, müsabakalarda yer almak istediklerini beyan eden taahhütnameyi (ıslak imzalı belge) 20 Mayıs 2022 Cuma günü mesai bitimine kadar katılım ücreti dekontuyla birlikte Türkiye Voleybol Federasyonu Ankara Merkez Ofisi’ne ulaştırmaları gerekmektedir.

5) Herhangi bir takıma mensup olmayan ancak müsabakalarda yer almak istediğini bildiren sporcuların diğer takım ve sporcularla bağlantı kurması Veteran Voleybol Koordinatörlüğü tarafından sağlanır.

6) Her sporcu ve takım TVF karar ve talimatlarını kabul etmiş sayılır ve tüm sporcuların bu kurallara uymaları zorunludur.

7) TVF’nin düzenlediği organizasyona katılacağını beyan etmiş olmalarına rağmen katılmayan takımlar, TVF Yönetim ve Disiplin Kurulları tarafından verilecek her türlü kararı kabul etmiş sayılırlar.

Müsabakalarla ilgili bilgiler:

1) Müsabakalarda Uluslararası Resmi Oyun Kuralları geçerli olup, müsabakalar kazanılmış iki set üzerinden oynanacaktır.

2) Müsabakaların gözlemci ve hakemleri TVF tarafından atanacaktır. Gözlemci, hakem ve salon personeli ücretleri TVF tarafından karşılanacaktır.

3) Müsabakalara katılacak takımlara seyahat ve konaklama için ödeme yapılmayacaktır.

4) Takımlar müsabakalarda meydana gelebilecek ceza veya benzeri konularda TVF tarafından uygulanacak her türlü maddi yükümlülüğü kabul eder.

5) Formalar, TVF tarafından belirlenmiş olan standartlara uygun olacaktır. Sporcular (libero oyuncusu hariç), birbiri ile tıpatıp aynı olan malzemeleri giymek zorundadır. Reklam ve sponsor alanı konusunda bir sınırlama yoktur.

6) Takımlar kendileri ile ilgili belge, bilgi, program ve çoğaltılması gereken materyaller ile bunların kullanım hakları konusunda tüm yetkinin TVF’de olduğunu kabul eder.

7) Takımlar herhangi bir kulüp ismiyle yarışabilecekleri gibi sponsor ismi de kullanabilirler. Ayrıca kendi belirledikleri isim altında da yarışabilirler. Kullanılan takım isimlerinin spor ahlak ve kurallarına uyması gerekmektedir.

8) Puanlama Sistemi

2 – 0 (0-2) sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma iki (2) puan,  mağlup olan takıma sıfır (0) puan verilir.

1 – 2 (2-1) sonuçlanan müsabakalarda galip gelen takıma iki (2) puan, mağlup olan takıma bir (1) puan verilir.

Hükmen galibiyet alan takımın toplam puanına (2) puan eklenir. Hükmen mağlup olan takıma (0) puan verilir.

9) File yüksekliği teknik toplantıda alınacak kararla Uluslararası Resmi Oyun Kurallarında belirtilenden farklı yükseklikte belirlenebilir.

10) Sahaya çıkacak maksimum sporcu sayısı 14 olacaktır.

11) Takımlar sahaya antrenörsüz çıkabilir. Antrenörü bulunan takımlarda antrenörün belge/vize’ye sahip olması zorunlu değildir.

12) Şampiyona’nın teknik toplantısı 11 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 16:00’da Mersin’de yapılacaktır. Her takımdan en az bir sorumlunun teknik toplantıya katılımı mecburidir. Teknik toplantıda kesinleşmiş takım listesi ve sağlık taahhütnamesi teslim alınacak olup turnuva süresince listede değişiklik yapılmasına izin verilmeyecektir.

13) Takımlar müsabakalara katılmak için 1000 TL katılım ücretini TVF’nin TÜRK EKONOMİ BANKASI (TEB) KIZILAY ŞUBESİ (ŞUBE KODU:138) TR02 0003 2000 138 000 000 30526 IBAN numaralı hesabına yatırıp (Katılım bedelleri yalnızca bu hesaba yatırılacaktır) dekontunu TVF’ye göndereceklerdir. Açıklama kısmında Veteranlar Şampiyonası katılım ücreti ibaresinin bulunması ve takım adının belirtilmesi gerekmektedir.

14) Şampiyonanın kura çekimi TVF tarafından ilan edilecek gün ve yerde gerçekleştirilecektir. Takımlar adına kura çekiminde bulunmak isteyen sporcu, antrenör ve takım yetkilileri kura çekimine katılabileceklerdir.

15) Şampiyonaya yeter sayıda takım başvurmadığı takdirde Şampiyona iptal edilebilir, kategori(ler) iptal edilebilir veya birleştirilebilir.

Koordinatör :

Aziz YENER
0312 221 40 40 / 1200
aziz.yener@tvf.org.tr

Bilgi İçin ;

Gizem ÇALIK
0312 221 40 40 / 1515
gizem.calik@tvf.org.tr

Taahhütnameye ulaşmak için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu