CEV Şampiyonlar LigiCEV Şampiyonlar Ligi - ErkeklerGenel

Zenit Kazan: 3 Halkbank ANKARA: 1

Zenit Kazan: 3 Halkbank ANKARA: 1

Salon: Saint Petersburg KAZAN
Hakemler: Vlastimil Kovar (Çek Cum.), Salvis Kurtiss (Letonya)

Zenit Kazan: Artiom Volvich, Alexander Butko, Ervin Ngapet, Vadim Likhoserstov, Tsvetan Sokolov, Maxim Mikhailov (Valentin Krotkov, Fedor Voronkov, Andrey Surmachevskiy, Alexey Kononov)

Halkbank ANKARA: Efe Bayram, Hakkı Çapkınoğlu, Georgi Seganov, Gökhan Gökgöz, İbranim Emet, Metin Toy (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Dmitrii Bahov, Faik Samed Güneş, Abdullah Çam, Furkan Aydın)

Setler: 25-23, 23-25, 19-25, 25-13
Süre: 1.42 (28, 27, 25, 22)

CEV Şampiyonlar Liginde yer aldığı C Grubundaki son sınavında Zenit Kazan’la karşı karşıya gelen Halkbank, mücadeleden 3-1 yenik ayrıldı.

İlk sette önce evsahibinin üstünlüğü vardı, fark 6 sayıya kadar çıktı. Üst üste dört blok yapan Halkbank, rakibin direncini kırdı, 21-20’de de öne geçti. Etkili hücumlar yapan Zenit Kazan, Halkbank’ı önce yakaladı, sonra da 25-23’ü buldu: 1-0.

İkinci set de başa baş oynansa da Halkbank’ın oyunda üstünlüğü vardı. İyi servis atan, istediği atakları yapan Türk temsilcisi ilk setin skoruyla (25-23) eşitliği sağladı: 1-1.

Üçüncü sette Halkbank’ın hücum yüzdesi rakibinin gerisinde kaldı. Kazan serviste de etkiliydi. Set, 25-19’la evsahibine gitti: 2-1.

Dördüncü sete de Halkbank, güçlü rakibiyle başa baş mücadele ederek başladı. Ancak top öldürmede arzu ettiği seviyeyi yakalayamadı. Blok-defansta da gayretli oyununun karşılığını alamadı. Seti 25-15 alan Zenit Kazan, müsabakayı da 3-1 kazandı.

Halkbank’ın en skorer oyuncuları Efe Bayram (17) ve Metin Toy (14) oldular.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu