GenelTEKİN ATEŞNALVoleybol Hakemleri ve Gözlemcileri

TVF Başkanı Üstündağ, Ulusal Voleybol Aday Hakem Semineri’ni Ziyaret Etti

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, İstanbul’da devam eden Ulusal Voleybol Aday Hakem Semineri’ni ziyaret etti.

Ziyarette, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Eğitim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Selda Bereket Yücel ve TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık da yer aldı.

TVF 50. Yıl Deniz Esinduy Voleybol Salonu’nda devam eden Ulusal Voleybol Hakemliğe yükseltme seminerinin ve sınavının 3. grubunda il hakemi 23 aday, Ulusal Voleybol Hakemi olmak için eğitim alıyor.

Semineri ziyaret etmekten dolayı memnuniyetini dile getiren TVF Başkanı Üstündağ şunları söyledi:

“Hepiniz hoş geldiniz. Seminerinizin hayırlı olmasını diliyorum. Her zaman belirttiğim gibi voleybolun bir çok kademesinde görev aldım. Oyunculuk, antrenörlük, yöneticilik ve şimdi de camianın teveccühüyle Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı görevini üstlenmiş bulunmaktayım. Bunca görev arasında sadece hakemlik yapmadım. Yabancı dil bilmeniz çok önemli. Bu yolda hepinizin yabancı dil bilgisini geliştirmesini temenni ediyoruz. Böylelikle daha ileriye gidebilirsiniz. Maçı yönetmek ve yönetmemek sizin elinizde. İyi ve dürüst hakemler olun. Kararlarınızın arkasında olun. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmenizi diliyor, hepinize seminerinizde başarılar diliyorum.’’

MHGK Başkanı Aziz Yener tarafından verilen teorik eğitimler ve saha denemeleri ardından sınava tabi olacak adaylar; başarılı oldukları takdirde hakemlik kariyerine Ulusal Voleybol Hakemi olarak devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu