GenelTVFVoleybol Haberleri

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’dan Bayram Mesajı

Kurban Bayramı’nın insanlığa, ülkemize ve halkımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Bu duygularla, halkımızın, mübarek Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde, nice huzurlu günlere hep birlikte ulaşmayı temenni ediyorum.

A Milli Takım ve alt yapı olmak üzere birçok kategorideki Milli Takımlarımız, uluslararası arenada ülkemizi temsil ettiler, etmeye de devam ediyorlar.

2022 CEV Avrupa Altın Ligi ve Akdeniz Oyunları finallerine kadar namağlup mücadele eden A Milli Erkek ve Kadın Voleybol Takımlarımız; oynadıkları turnuvaları gümüş madalya ile; Erkek Milli Voleybol Takımımız da Akdeniz Oyunları’nı 5’inci sırada tamamladı. Filenin Sultanları Milletler Ligi’ndeki iki etabın ardından finalde oynamak için tekrar Ankara’ya geliyor.

Bir başka örneği olmayan, çok emek verdiğimiz TVF Spor Lisesi geçtiğimiz günlerde tarihi bir başarıya imza atarak göğsümüzü kabarttı. TVF Spor Lisesi Erkek Voleybol Takımı, Liselerarası Dünya Şampiyonası’nda namağlup şampiyon olarak klasmanında daha iyisinin olmadığını dünyaya kanıtladı. U18 Erkek Milli Takımımız da U18 Erkekler Balkan Şampiyonası’nı şampiyon olarak tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.

A Milli Erkek Takımımız 28-31 Temmuz 2022 tarihlerinde  FIVB Challenger Kupası’nda, Kadın ve Erkek Milli Takımlarımız Konya’nın ev sahipliğinde 9-18 Ağustos 2022 tarihlerinde İslam Oyunları’nda; alt yaş kategorilerinde milli takımlarımız, EYOF, Balkan ve Avrupa Şampiyonaları’nda yer alacak. .

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, 13-17 Temmuz tarihlerinde arasında Ankara’da düzenlenecek Voleybol Milletler Ligi’nde final etabında sahne alacak. Tarihimizde ilk defa final etabına ev sahipliği yapacağımız bu prestijli organizasyonun  heyecanını duyuyoruz. Umuyoruz ki Ankara Spor Salonu’nda, parklara kurulan ekranlarda, televizyon karşısında takımımızı destekleyen voleybol severler, bizim heyecanımıza ortak olur. Milli takımlarımızın, katılacakları şampiyonalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine ve madalya ile döneceklerine inanıyor, tüm takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.

Voleybol camiasının, kulüplerimizin, sporcularımızın, teknik ve idari kadrolarımızın, il temsilcileri ve hakemlerimizin, sponsorlarımızın, medya mensuplarımızın, voleybol severlerin, TVF çalışanlarının, ülkemiz ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu