GenelMİLLİ TAKIMLARTVFVoleybol Haberleri

TVF Basından Sorumlu YKÜ ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan: Türk voleybolu altın çağını yaşıyor

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Basından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Mustafa Alpaslan, A Milli Kadın ve Erkek Voleybol Takımları’nın elde ettiği başarılardan dolayı tebrik etti.

TVF Basından Sorumlu YKÜ ve Basın Sözcüsü Alpaslan, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
“A Milli Erkek Voleybol Takımımız ile milli takım sezonuna harika bir başlangıç yaptık. Filenin Efeleri’nin ardından A Milli Kadın Voleybol Takımımız tarihte ilk kez Milletler Ligi’nde şampiyon olarak dünyanın zirvesine çıktı. Filenin Efeleri, Avrupa Altın Ligi’nin ardından katıldığı Challenger Kupası’nda da şampiyon olarak göğsümüzü kabarttı ve Milletler Ligi’ne katılma hakkı elde etti. Türk voleybolu, Cumhuriyetimizin 100. yılında elde ettiği başarılarla altın çağını yaşıyor. Gururlu ve mutluyuz. Her iki takımımızı da kutluyorum.

Önümüzde şimdi Kadınlar Avrupa Şampiyonası ardından Erkekler Avrupa Şampiyonası var. Umuyorum ki her iki takımımızda bizleri gururlandıracak sonuçlara ve başarılara imza atarak ülkemize madalyalar ve şampiyonluklarla dönecektir. Katılacağımız organizasyonlarda mücadele edecek tüm takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu