BAYANLARDA TRANSFERLERGenelTürkiye Ligleri

Türk Hava Yolları, tecrübeli libero Merve Dalbeler Aslan ile yola devam dedi

Sultanlar Ligi’nin iddialı ekiplerinden Türk Hava Yolları Spor Kulübü sözleşmesi devam eden oyunculardan Aslı Kalaç, Polen Ünver ve Berin Yıldırım’ın ardından tecrübeli libero Merve Dalbeler Aslan’ı açıkladı.

Türk Hava Yolları, sözleşmesi devam eden 1987 doğumlu tecrübeli libero Merve Dalbeler Aslan ile yola devam ettiğini açıklayarak önümüzdeki sezonun kadro yapılanmasını duyurmaya hızla devam ediyor.

Merve Dalbeler Aslan konuyla ilgili, “Sezonun başından itibaren her maç performansımızın üstüne koyarak, takımca kendimizi geliştirdiğimiz ve hedefimize ulaştığımız bir sene oldu. Yoğun maç temposunda oynayıp, sakatlıklarla başa çıkıp üstüne bir de korona atlatırken takım arkadaşlığımız, aile ortamımız ve hedefe inanmışlığımız sayesinde  tüm olumsuzlukları kendi lehimize çevirmeyi başardık. Türk Hava Yolları ailesinin bir parçası olduğum için çok mutluyum. Önümüzdeki sezonda da ailemize yeni katılan arkadaşlarımızla beraber hedeflerimizi gerçekleştireceğimize inanıyorum.  Yeni sezonda görüşmek üzere.” dedi.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım, “Merve ile yola devam ettiğimiz için mutluyuz. Kendisi kariyerli ve tecrübeli bir sporcu. Geçtiğimiz sezon koyduğumuz hedeflere ulaştık, bu yıl yeni hedefler için hep birlikte, yeniden kenetlenerek mücadele edeceğiz. Merve’ye ve tüm takıma başarılar diliyorum.” dedi.

1987 doğumlu 180 cm boyundaki Seniye Merve Dalbeler Aslan libero pozisyonunda görev alıyor. 18 yaşında Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısından A Takım’a çıkan tecrübeli oyuncu, Haznedar Spor Kulübü, Eczacıbaşı, Yeşilyurt, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş takımlarında görev aldı.

2020-2021 sezonunda Türk Hava Yolları’na transfer olan Merve Dalbeler Aslan, takımıyla birlikte 2020 Balkan Kupası’nı kazandı ve Sultanlar Ligi’ni üçüncü sırada bitirerek Şampiyonlar Ligi’ne katılma hakkı elde etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu