GenelPlaj VoleyboluTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

Tekirdağ’da Plaj Voleybolu Şenliği Sırası Üniversite Gençliğinde…

Tekirdağ’da yaz sezonunda yapılan plaj voleybolu turnuvasının ardından, Sultanlar Ligi takımlarını ve Bulgaristan Şampiyonu Martiza Plovdiv takımını Tekirdağ’a getiren, iş insanı Kadir Hergüner’in kurduğu Marmara Beach Volley (MBV) Organizasyon, önümüzdeki hafta sonunda yapacağı halk Turnuvası ile sezonu kapatmayı planlıyor.

MBV Organizasyon adına konuşan Gökhan Saygı, Tekirdağ’daki voleybolun gelişimi hakkında açıklamalarda bulundu.
‘Ülkemizde voleybolunun yüzde altmışına sahip şehri İstanbul ile dünya voleybolunun önde gelen Balkan ülkelerinin arasında sıkışmış olan Trakya illerimize maalesef, yıllardır voleybol uğramamış. Son yıllarda, Tekirdağ ilimizde başlattığımız voleybol etkinlikleri halk arasında, beklenen karşılığını buldu. Şimdi çığ gibi büyüyerek ilerlemektedir. Bir Üniversite şehri olan Tekirdağ’da okulların açılmasıyla birlikte, her sene olduğu gibi geçtiğimiz hafta sonundan beri, binlerce öğrenci şehre akın etmeye başladı Ama ne yazık ki şehirde bu eğitimli gençlik potansiyelini doğru yönlendirebilecek ne bir etkinlik, ne de onlara önderlik edebilecek bir aksiyon bu güne kadar gerçekleştirilmedi. Biz de Marmara Beach Volley olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmaya kararlıyız. Bu amaçla, üniversiteli öğrencileri davet ettiğimiz bir Halk Turnuvası düzenliyoruz. En önemli çabamız, ülkemizde kitle sporu haline gelen voleybola olan ilginin karşılığını verebilmek ve voleybol deneyimini tüm gençliğimize yaşatabilmektir.’

Turnuva, Tekirdağ’ın en popüler plajı olan Değirmenaltı’nda ilk kez yapılacak. Namık Kemal Üniversitesi’nden birçok öğrenci/sporcunun turnuvaya katılması bekleniyor. Maçlar 2-3 Ekim tarihlerinde 10:00-19:00 saatleri arasında oynanacak.

Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu