GenelTürkiye LigleriVoleybol HaberleriVOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI "Biz Takımı"

Tarihi Büyük Buluşma belgesel oldu

Voleybola adanmış hayatların sporseverlerle buluşturulduğu, spora adım atacak gençlerin kendileri için rol modeller bulabileceği “Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi”, geçtiğimiz yıl; 25 Mayıs 2019 tarihinde ansiklopedinin içinde yer alan 712 voleybolun kahramanının ve yakınlarının katıldığı “Voleybolun Unutulmazları Biz Takımı Büyük Buluşması” 1 yıl sonra belgesel oldu.

Eski voleybolcu ve eğitimci Gülnur Özfer Görgün, “Voleybolun Unutulmazları “Biz Takımı” Ansiklopedisi” içinde yer alan tüm voleybol kahramanlarını bir “VEFA” gününde 25 Mayıs 2019’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda düzenlenen “Büyük Buluşma” ile bir araya getirmişti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, efsane voleybol insanları, kadın milli takımı, aktif sporcular, aile yakınları, spor kulüpleri yöneticileri, medya mensupları ve voleybolseverlerin “Büyük Buluşma” ile bir araya gelmesi ile Türk spor tarihinde bir ilke imza atılmış oldu.

Büyük Buluşma’nın 1. Yılı, Belgesel ile Taçlandı

Aradan tam 1 yıl sonra da 25 Mayıs 2019 yılında o gün yaşanan o duygu dolu, ölümsüz anları yeniden hatırlatmak için Kaan Malkoç, Büyük Buluşma’nın 1.Yılında Voleybolun Unutulmazlarının “Büyük Buluşma” gününü bir belgesel film ile taçlandırdı.

Gülnur Özfer Görgün’ün bu anlamlı belgesel için mesajı

“Hiçbir kişiyi unutmadan, hiçbir ayrıntıyı atlamadan, o günü hafızalara kazımak, geleceğe iz bırakmak için emeği geçen her bireye, yitirdiğimiz her cana, alkış ve minnet duygularıyla…”

Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi

“Voleybolun Unutulmazları” ansiklopedisi; voleybola emek vermiş 1905-1965 yılları arasında doğan 712 değerli isim. Her birinin sporun itici gücüyle ilham veren, umut aşılayan; yaşam hikayeleri, fotoğrafları, anılarının yer aldığı Türkiye’de ve Dünya’da aynı spor dalında bugüne kadar yapılmayan benzersiz bir araştırma, arşivleme, belgelendirme çalışması.

Eski voleybolcu, eğitimci; Gülnur Özfer Görgün imzasını taşıyan, editörlüğünü İzzeddin Çalışlar’ın, tasarımın da Aykut Genç’in yaptığı 16,7 kg, 5 cilt, 2218 sayfa, 10.000’den fazla görsel barındıran dev bir ansiklopedi. 4,5 yılda; gönüllülükle, hiçbir maddi bir karşılık beklemeden, emekle, sabırla üretilen, her sayfası inci gibi özenle işlenen bir eser.

VOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI BİZ TAKIMI BÜYÜK BULUŞMA BELGESELİ

Voleybola emek vermiş 1905-1965 yılları arasında doğan 712 değerli isim. Ve her birinin sporun itici gücüyle ilham veren, umut aşılayan;  yaşam hikayeleri, fotoğrafları, anıları…

Türkiye’de ve Dünya’da aynı spor dalında bugüne kadar yapılmayan benzersiz bir araştırma, arşivleme, belgelendirme çalışması.

Eski voleybolcu, eğitimci; Gülnur Özfer Görgün imzasını taşıyan, editörlüğünü İzzeddin Çalışlar’ın, tasarımın da Aykut Genç’in yaptığı 16,7 kg, 5 cilt, 2218 sayfa, 10.000’den fazla görsel barındıran dev bir ansiklopedi.

4,5 yılda; gönüllülükle, hiç bir maddi bir karşılık beklemeden, emekle, sabırla üretilen, her sayfası inci gibi özenle işlenen bir eser. “Voleybolun Unutulmazları “Biz Takımı” Ansiklopedisi”

UNUTULMAMAK, DEĞERLİ BULUNMAK

Ve içinde yer alan tüm o voleybol kahramanlarını Taçlandırma, Onurlandırma, Buluşturma bir “VEFA” günü 25 Mayıs 2019’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda yaşanan o duygu dolu, ölümsüz anların 2 saat, 32 dakika, 22 saniyelik filmi, Voleybolun Unutulmazları “Büyük Buluşma”sının 1.Yılında Hiç bir kişiyi unutmadan Hiç bir ayrıntıyı atlamadan O günü hafızalara kazımak, geleceğe iz bırakmak için Emeği geçen her bireye, Yitirdiğimiz her cana, Alkış ve Minnet Duygularıyla.
Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu