CEVGenelMİLLİ TAKIMLAR

Sultanlar’ın final etabı öncesi son randevusu ABD ile

Final vizesi alan iki takımın mücadelesi TRT SPOR'da...

Türkiye: – ABD:
Salon: Calgary
Tarih, saat: 2 07 2022 Cumartesi, 23.00 TSİ
Yayın: TRT SPOR

Türkiye saati ile 02.00’de Japonya ile karşılaşan ve sahadan 3-1’lik skor ve güzel bir oyunla ayrılan Filenin Sultanları, bu maçtan 21 saat sonra geçen senenin VNL Şampiyonu ABD ile karşılaşacak. Maç, TRT Spor ekranlarından Kerem Öncel’in sunumuyla yayınlanacak.

Hatırlanacağı gibi geçen seneki VNL’de Türkiye bronz madalya kazanırken, ABD altın madalyanın sahibi olmuştu.

Her iki takım da 13-17 Temmuz tarihleri ​​arasında Ankara’da oynanacak Finallere katılmaya hak kazandı. Ev sahibi olarak Türkiye, turnuvanın en iyi sekiz takımı arasında garantili yeri olan ilk takım olurken, Amerika Birleşik Devletleri son maçlar öncesi yeterli galibiyet ve puan alarak Ankara’da yer alan ikinci takım olmuştu.

Amerikalılar bu seneki organizasyonda 9-1’lik bir galibiyet-mağlubiyet sayısı ve  ve 27 puanla mevcut sıralamanın zirvesinde yer alırken, Türkiye 7-4 ve 22 puanla altıncı sırada yer alıyor.
Cumayı Cumartesiye bağlayan gece Filenin Sultanları, Japonya’ya VNL’nin başlangıcından bu yana ikinci yenilgiyi tattırdı. Japonya, VNL’de son maçlar öncesi ABD’yi mağlup eden tek takım konumunda. ABD, Japonya yenilgisi sonrası arka arkaya 6 maçtır kaybetmiyor.

Bu maçla Türkiye ilk etap maçlarını tamamlamış olacak. ABD ise Pazar günü Almanya ile bir maç daha oynayacak.

Savaş Eskigülek – Voleybol Aktuel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu