GenelMİLLİ TAKIMLARVoleybol Haberleri

Sultanlar Brezilya karşısında

Brezilya: – Türkiye:
Salon:  Hua Mak Indoor Stadium
Hakemler: Pawel Burkiewicz (Polonya), Jiang Liu (Çin)
Tarih, saat: 30 Haziran Cuma, 16.30
Yayın: TRT SPOR

A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Tayland’daki  3’üncü hafta maçlarının üçüncüsünde Brezilya ile karşılaşacak. 30 Haziran Cuma günü TSİ 16.30’de başlayacak olan maç TRT SPOR’dan naklen yayınlanacak.

Son oynadığı iki maçta 5’lik mücadeleler yapan Brezilya dün oynanan maçta şok bir Kanada yenilgisi aldı. Yaklaşık 3 saat yakın süren iki maçın ardında Filenin Sultanları karşısına çıkacaklar.

Brezilya, aldığı kanada yenilgisiyle FIVB Dünya Sıralamasında 364,95 puanla 2. basamağa geriledi. 10 maçta 7 galibiyet ve 21 puanla 4. sırada bulunan Brezilya, Final etabına gitmeyi garantileyen takımlardan.

Milli Takımımız ise 10 maçta 7 galibiyet ve 23 puanla 3. sırada bulunuyor. 3. etaba Japonya yenilgisi ile başlayan ancak Tayland karşısında oldukça etkili oyunu ile göz dolduran Milli Takımımız, Brezilya ile sıralamadaki yerimiz bakımından önemli bir maça çıkacak.

Her iki takımında tüm Milletler Ligi organizasyonlarında yer aldığını ve bu bu beş turnuvada 6kez karşılaştığını belirtelim.
Bu altı karşılaşmanın dördü grup aşamasında gerçekleşti.
Grup aşamasındaki maçlarda 2018’de kazanan 3-1’lik skorla Brezilya olmuştu. Aynı yıl yarı finaldeki maçı Filenin Sultanları 3-0 kazanmayı başarmıştı.
2019’da ise bu kez gruplarda 3-2 kazanıp, yarı finalde 3-0 kaybetmiştik.
2021 ve 2022 yıllarında ise grup aşamasında karşılaştığımız rakibimizde 3-1’lik skorlarla kaybetmiştik.

Bilindiği gibi, takımların 13-17 Temmuz Tarihlerinde ABD’nin Teksas Eyaletindeki Arlington kentinde oynanacak finallere gidebilmek için VNL’deki 3 etap sonunda ilk sekize girmeleri gerekiyor.
Takımların ilk 8 içindeki yerleri de çok önemli çünkü takımlar çeyrek final eşleşmelerinde 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 şeklinde eşleşecekler.
Bu bakımdan ilk sekize giren takımların çeyrek final ve yarı finaldeki rakiplerini tercih durumlarına göre kalan maçlar için belirleyecekleri stratejiler, maç sonuçlarını etki edebilir.

Çeyrek Final EşleşmeleriYarı final Eşleşmeleri
Maç AdıSıralamadaki Yer1. Çeyrek Final Galibi4. Çeyrek Final Galibi
1. Çeyrek Final1 No.lu Takım8 No.lu Takım2. Çeyrek Final Galibi3. Çeyrek Final Galibi
2. Çeyrek Final2 No.lu Takım7 No.lu Takım
3. Çeyrek Final3 No.lu Takım6 No.lu Takım
4. Çeyrek Final4 No.lu Takım5 No.lu Takım

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu