AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

PTT Spor-Türk Hava Yolları :1-3

AXA Sigorta Kupa Voley Bursa Grubu karşılaşmaları, Cengiz Göllü Salonu’nda devam ediyor.  İkinci günün ilk maçında dünün galipleri Türk Hava Yolları ile Başkent’in iddialı temsilcilerinden PTT karşı karşıya geldi. Maçı 3-1 kazanan THY, çeyrek finali garantileyen ilk takım oldu.

İlk set karşılıklı sayılarla başladı. Sonrasında Türk Hava Yolları, hücum sayılarıyla üstünlüğü ele geçirdi ve son bölüme 20-16 önde girdi. Ancak PTT teslim olmaya niyetli değildi ve farkı iki sayıya kadar indirmeyi başardı: 18-20 Ancak İstanbul temsilcisi seti 21-25 kazandı.

İkinci sette karşılıklı hücum sayıları vardı. PTT, özellikle hücum sayılarıyla 8-6 öne geçti. THY, Polen ve Aslı Kalaç’ın hücumlarıyla jönce rakibini yakaladı ve sonrasında öne geçti. Bu arada şanssızlık yaşandı ve libero Berin Yıldırım manşet almak isterken Amanda’nın dirseğini burnuna yedi ve oyunu terk etti.  Daha sonra yapılan tampon sonrasında hastaneye götürüldü. Son bölüme 20-13 önde giren İstanbul temsilcisi Türk Hava Yolları basit sayılar kaybetmesine rağmen 19-15 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü set çekişmeli başladı:6-6 Savunmadan iyi top çıkartan PTT, Helena ile bulduğu sayılarla farkı 3 sayıya (9-6) çıkardı. Başkent ekibi bloklarda başarılı olunca ara açılmaya devam etti: 14-9 THY’nin farkı kapatma çabasına PTT Amanda ile cevap verdi (17-14) ve son bölüme 20-16 önde girdi. Rakibinin yaklaşmasına izin vermeyen PTT seti 25-21 kazandı.

Dördüncü sete PTT iyi başladı ve 9-4 öne geçti. THY, aldığı sayılarla umutlanmasına karşın servis kaçırması nedeniyle farkı eritemedi: 10-6 Aslı Kalaç’ın servis sayılarıyla sayılar 10-10’a geldi. Sonrasında Rishel Maddison Kingdon’ın hücumları sonrasında 15-13 öne geçti THY. İstanbul temsilcisi son bölüme 20-14 önde girdi. Bu avantajını sürdüren THY seti 20-25, karşılamayı ise 3-1 kazanarak çeyrek finali garantiledi.

Salon: Cengiz Göllü Voleybol salonu
Hakemler: Yasin Okumuş, Ahmet Oğuzhan Ünal

PTT: Helene Rousseaux, Bahar Akbay, Amanda Campos, Emiliya Dimitrova, Sıla Çalışkan, Ceren Nur Domaç (Simay Kurt-Buse Kaygısız/ libero, İlayda Uçak, Ece Morova, Merve Tanyel, Çağla Erdem,

THY: Nicole Lauren Carlini, Polen Ünver, Aslı Kalaç, Janset Cemre Erkul, Rishel Maddison Kingdon, Dobriana Rabadzhieva, Ceren Nur Domaç (Berin Yıldırım/ libero, Şeyma Ercan, Renee Kiera Van Ryk,

Setler: 21-25, 19-25, 25-21, 20-25

Süre: 124 dakika (33, 31, 30, 30)

Sarı kart: Mehmet Bedestenlioğlu (PTT Baantrenörü- 3.set 24-20)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu