GenelTürkiye LigleriVodafone Sultanlar Ligi

Nilüfer Belediyespor-Galatasaray HDI Sigorta: 1-3

Nilüfer Belediyespor-Galatasaray HDI Sigorta: 1-3

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Yasin Okumuş, Serap Kuka
Sinan Delibaş, Ali İhsan Gözü, (1)-Akın Gürbüz Alkan, (2) Döndü Çevik
GDS: Barış Yüksel, Gözlemci: Fikret Mumcu

Nilüfer Belediyespor: Fulden Ural, Willow Maire Johnson, Sıla Özyürek, Buse Ünal, Grace Sarah Wilhite, Yasemin Yıldırım (Buse Kayacan/ libero, Aslı Tecimer, Merve Tanıl, Deniz Emrelli)

Galatasaray HDI Sigorta: Ergül Eroğlu, Çağla Akın, Hazal Selin Arifoğlu, Güldeniz Önal, Tatiana Kosheleva, Alesia Ryhkliuk (Gizem Güreşen/ libero, Derya Çayırgan, Nilay Karaağaç, Sezen Keykekoğlu, Beren Yeşilırmak, İlkin Aydın)

Setler: 23-25, 25-14, 16-25, 6-25
Süre: 100 Dakika (29, 25, 26, 20)

Sarı kart: Can Dehrioğlu (2.set 4-7 Nilüfer Belediye)
Kırmızı kart: Can Dehrioğlu (2. Set 4-10 Nilüfer Belediye)

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 12. Haftasının açılış karşılaşmasında Nilüfer Belediyespor, Eczacıbaşı Vitra’yı 3-2 yenerek haftanın önemli galibiyetini elde eden Galatasaray HDI Sigorta’yı Bursa’da konuk etti. Konuk takım karşılaşmayı 3-1 kazandı.

İsabel Maglio ve Aybüke Özdemir iki orta oyuncusu sakat olan Nilüfer Belediyespor’da tek orta oyuncusu Yasemin Yıldırım ile mücadele ettiği maçın ilk seti karşılıklı sayılarla başladı. Sonrasında Alesia’nın hücumlarıyla araya açan Galatasaray HDI Sigorta teknik molayı 4 sayılık üstünlükle 8-12 önde girdi. Nilüfer Belediyespor farkı 1 sayıya (16-17) indirmeyi başardı. Yasemin ile sayıları eşitlerken Wilhite’ın bloğu ile öne geçti ve son bölüme 20-19 önde girdi. Müthiş heyecanın yaşandığı son bjölümde hata yapmayan Galatasaray HDI Sigorta seti 23-25 aldı.

İkinci sete iyi başlayan Nilüfer Belediye 3-1’lik üstünlük buldu. Ancak Galatasaray rakibini yakalamayı başardı: 4-4 6-6’lık eşitlik sonrası Fulden, Wilhite ile etkili hücumlar yapan Nilüfer Belediye 11-8’lik üstünlük buldu ve teknik molayı 12-9 önde girdi. Mola dönüşü hücumda üstün olan Bursa ekibi Wilhite ile arayı açmayı sürdürdü: 16-9 İnanılmaz savunma yapan Yasemin ile sayı bulan Bursa ekibi son bölüme 20-10 önde girdi. Çok iyi savunma yapan ve Buse Ünal ile etkili servisler atan Nilüfer Belediyespor seti 25-14 kazandı.

Üçüncü sete iyi başlayan Galatasaray 3-0 üstünlük buldu. Nilüfer açılan farkı kapatmaya başladı: 4-6 Alesiya’nın ace olan servisleriyle ara  yeniden açılmaya baladı 4-9 Hakem Yasin Okumuş itirazları nedeniyle Nilüfer Belediye baş antrenörü Can Dehrioğlu’na önce sarı ardından da kırmızı kart gösterince sayılar 4-11 oldu ve teknik molayı konuk takım 5 sayılık üstünlükle 7-12 önde girmeyi başardı. Son bölüme 9-20 önde giren Galatasaray HDI Sigorta seti 16-25 kazanarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü set karşılıklı sayılarla başladı. Ancak Galatasaray Tatyana’nın hücumlarıyla 2-4 öne geçti. Alesia ile hücumda sayı üreten sarı kırmızılılar arayı açmaya başladı: 3-8 Ve teknik molayı 5-12 önde geçti. Bu kez iyi savunma yapamayan Nilüfer Belediyespor önünde konuk takım arayı açmayı sürdürdü: 5-14 Son bölüme 6-20 önde giren Galatasaray HDI Sigorta seti 6-25 karşılaşmayı ise 3-1 kazandı.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu