GenelTürkiye LigleriVodafone Sultanlar Ligi

Nilüfer Belediye Cengiz Göllü’de Beylikdüzünü ağırladı

Misli.com Sultanlar Ligi’nin açılış karşılamasında Nilüfer Belediyespor, lige son anda katılma kararı alan ve alt yapı oyuncularıyla mücadele eden, 9 kişi ile Bursa’ya gelen Beylikdüzü Voleybol İhtisas ile karşı karşıya geldi. Bursa temsilcisi yedek ağırlıklı kadro ile oynadığı mücadeleyi 3-0 gibi net skorla kazandı.

Nilüfer Belediyespor-Beylikdüzü Voleybol İhtisas: 3-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Ali İhsan Gözü, Sadettin Deneri

Nilüfer Belediyespor: Aslı Tecimer, Marie Willow Johnson, Merve Tanıl, Deniz Emrelli, Yasemin Yıldırım, İsabel Susan Maglio Emily (Nazlıcan Yılmaz/ libero, Sıla Özyörük,)

Beylikdüzü Voleybol İhtisas: Zekiye Ünal, Deniz Uyanık, Gözde Nur Turan,  Dilare Elmacıoğlu, Ceren Erdinç (Buse Kaygısız/libero, Şadiye Bade Keskin, Nazlı Polat)

Setler: 25-17, 25-16, 25-16
Süre: 68 Dakika (24, 24, 20)

İlk sete gençleriyle ili başlayan ve teknik molayı 12-6 önde geçen Nilüfer Belediyespor, hücumda ve savunmada hatalar yapınca sayılar eşitlendi: 13-13 Son bölüme 20-16 önde giren Bursa temsilcisi, hata yapmayınca seti 25-17 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Deniz Uyanık ile etkili hücumlar yapan Beylikdüzü 6-3’lük üstünlük bulsa da Nilüfer Belediyesi rakibini yakaladı ve teknik molayı 12-9 önde geçti. Mola dönüşü İstanbul ekibi rakibini yakaladı: 12-12 Son bölüme 20-14 önde giren Nilüfer seti 25-19 kazandı.

Üçüncü sette üstün olan taraf Nilüfer Belediyespor idi. Tu Gözde Nur ve Deniz ile rakibine direnmeye çalışan Beylikdüzü Voleybol İhtisas teknik molaya 6 sayı geride (6-12) girdi. Bursa temsilcisi etkili hücumlarla sayı üretti ve son bölüme 20-11 önde girdi. Nilüfer Belediyespor seti 25-16, karşılaşmayı ise 3-0 kazanarak sezona 3 puanla başladı.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu