GenelMisli.com Sultanlar LigiTürkiye Ligleri

Nilüfer Belediye Cengiz Göllü’de Beylikdüzünü ağırladı

Misli.com Sultanlar Ligi’nin açılış karşılamasında Nilüfer Belediyespor, lige son anda katılma kararı alan ve alt yapı oyuncularıyla mücadele eden, 9 kişi ile Bursa’ya gelen Beylikdüzü Voleybol İhtisas ile karşı karşıya geldi. Bursa temsilcisi yedek ağırlıklı kadro ile oynadığı mücadeleyi 3-0 gibi net skorla kazandı.

Nilüfer Belediyespor-Beylikdüzü Voleybol İhtisas: 3-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Ali İhsan Gözü, Sadettin Deneri

Nilüfer Belediyespor: Aslı Tecimer, Marie Willow Johnson, Merve Tanıl, Deniz Emrelli, Yasemin Yıldırım, İsabel Susan Maglio Emily (Nazlıcan Yılmaz/ libero, Sıla Özyörük,)

Beylikdüzü Voleybol İhtisas: Zekiye Ünal, Deniz Uyanık, Gözde Nur Turan,  Dilare Elmacıoğlu, Ceren Erdinç (Buse Kaygısız/libero, Şadiye Bade Keskin, Nazlı Polat)

Setler: 25-17, 25-16, 25-16
Süre: 68 Dakika (24, 24, 20)

İlk sete gençleriyle ili başlayan ve teknik molayı 12-6 önde geçen Nilüfer Belediyespor, hücumda ve savunmada hatalar yapınca sayılar eşitlendi: 13-13 Son bölüme 20-16 önde giren Bursa temsilcisi, hata yapmayınca seti 25-17 kazandı.

İkinci sete iyi başlayan Deniz Uyanık ile etkili hücumlar yapan Beylikdüzü 6-3’lük üstünlük bulsa da Nilüfer Belediyesi rakibini yakaladı ve teknik molayı 12-9 önde geçti. Mola dönüşü İstanbul ekibi rakibini yakaladı: 12-12 Son bölüme 20-14 önde giren Nilüfer seti 25-19 kazandı.

Üçüncü sette üstün olan taraf Nilüfer Belediyespor idi. Tu Gözde Nur ve Deniz ile rakibine direnmeye çalışan Beylikdüzü Voleybol İhtisas teknik molaya 6 sayı geride (6-12) girdi. Bursa temsilcisi etkili hücumlarla sayı üretti ve son bölüme 20-11 önde girdi. Nilüfer Belediyespor seti 25-16, karşılaşmayı ise 3-0 kazanarak sezona 3 puanla başladı.

A.Cemal Ekentok

Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu