AntrenörlerimizGenelVoleybol Haberleri

Nedim Hoca haksız mı?

2021 CEV Avrupa Altın Ligi’nde 2. kez yenilgisiz şampiyon olan Filenin Efeleri’nde Başantrenör Nedim Özbey’den haklı sitem…

Son iki turnuvada elde ettiği şampiyonlukla Erkek Voleybolunda tarih yazan A Erkek Milli Takımımızın Başantrenörü Nedim Özbey haklı olarak sitem ediyor.
Nedim hoca, yurda dönüşünde havaalanında ayağının tozu ile yaptığı açıklamada ‘Seyircisiz olduğu için anlatılamıyor. Futbol maçı olsa 70 bin kişi gider, tüm her taraf yazar. Sağ olun, teşekkür ederiz buraya geldiniz ama bu takımın hakkını verin lütfen. İstiklal Marşı’nı okutup birincilik elde eden bu çocukların hakkını teslim edin.” diyerek görüşlerini belirtti.

Avrupa Bahar Kupası adı ile başlayan organizasyon, bir süre Avrupa Ligi adı devam ettikten sonra son olarak da CEV Avrupa Altın Ligi ismi ile sürerken; her üç isim altında da Milli Takımlarımıza 7 kere Dörtlü Final oynatan, 4 şampiyonluk, 2  üçüncülük ve bir kez de dördüncülük yaşayan Başantrenör Nedim Özbey sitem etmek de haksız mı?

Bir de özellikle sosyal medyada yapılan paylaşımlarda bazı paylaşımlara gerçekten çok şaşırıyoruz. Voleybol severler, son iki turnuvada yenilgisiz şampiyonluk gururunu yaşatan Erkek Milli Takımımızın bu başarısını adeta küçükseyen bir tavır ile karşılayıp; ‘Biraz fazla abartılıyor. Sanki Avrupa Şampiyonu olmuşuz gibi...’ şeklindeki yazılara hem şaşırıyor, hem de üzülüyoruz.

Takımımız, Milli Takımımız. Hepimizin.

Ülkemizi temsil ettikleri her turnuvada en iyi şekilde bayrağımızı göndere çekip ve İstiklal Marşımızı dinletiyorken, kupa ve madalyalar kazanırken bu haksız eleştiriyi anlamak gerçekten güç.
En büyük umudumuz Erkek Milli Takımımız, şu an bulunduğu organizasyonlardaki başarısını sürdürecek ve Milletler Ligi’ne, Dünya Şampiyonalarına ve Nedim hocanın da dediği gibi Olimpiyat Oyunları hedefine de ulaşacak. Ama o günler gelene kadar bulunduğumuz organizasyonlardaki başarılar için övünmeye devam edeceğiz.

Elinize emeğinize sağlık Filenin Efeleri, teşekkür ederiz Nedim Özbey ve ekibi…

Savaş Eskigülek
Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu