VOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI "Biz Takımı"

Ne Güzel Bir Gündü Ama

TARİHTE BUGÜN VOLEYBOL - 25 Mayıs 2019 Büyük Buluşma

EFSANE ORGANİZASYON VOLEYBOLUN UNUTULMAZLARI BÜYÜK BULUŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Voleybola adanmış hayatların sporseverlerle buluşturulduğu, spora adım atacak gençlerin kendileri için rol modeller bulabileceği Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi, efsane isimlerin bir araya geldiği Voleybolun Unutulmazları “Biz Takımı” Büyük Buluşması’nda tanıtıldı.

Eski voleybolcu ve eğitimci Gülnur Özfer Görgün tarafından 2015 Ocak ayında sosyal ağ platformu Facebook’ta kapalı bir grup içinde; önce vefat eden voleybolcuların yaşam hikayesi, anıları ve fotoğraflarının paylaşımı ile başlayan, daha sonrasında ise belirlenen kriterlere uyan yaşayan voleybol üyelerinin tanıtımıyla devam eden, 4,5 yıldır kesintisiz süren Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi; 5 cilt, 2250 sayfalık eşsiz bir eser.

Deneyimli sunucu Başak Koç’un moderatörlüğünde, Burhan Felek Voleybol Salonu’nda gerçekleştirilen buluşmada ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Yönetim Kurulu Üyeleri, A Bayan Milli Takımı oyuncuları ve teknik ekibi, efsane voleybol insanları, aktif sporcular, spor kulüpleri yöneticileri, medya mensupları ve voleybol severler bir araya geldi.

Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedi’nde yer alan isimlerin ve yakınlarının da katıldığı buluşmaya ev sahipliği de yapan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ şu açıklamaları yaptı:

“Voleybol camiasının güzel dostları, voleybolun bugünlere gelmesinde büyük hizmetler vermiş emekçiler, bu güzel buluşmaya hoş geldiniz. Hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyor, aramızda olmayanları da saygı ve rahmetle anıyorum. Türk sporu ve Türk voleybolu tarihinde önemli bir işi gerçekleştirerek böyle güzel bir organizasyonda sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Her zaman belirttiğim gibi; voleybol camiası her zaman en iyisini hak eden nezih bir camia. Hakemleri, antrenörleri, kulüpleri, sporcularıyla çok başarılı bir camiayız. Gururlu ve mutluyuz. İyi günde de kötü günde de beraber olmaya devam edeceğiz. Türk voleyboluna çok büyük katkılar sağlamış, çok büyük değerler katmış olan fakat 2003 yılında aramızda ayrılan Deniz Esinduy’un adının da 50. Yıl Voleybol Salonu’na verileceğini bugün burada sizlerin huzurunda ilk kez açıklıyorum. Aynı parkelerde top koşturmuş, voleybol oynamış farklı jenerasyonların kucaklaştığı bu anlamlı güne imza atan Gülnur Görgün’ü kutluyor ve tebrik ediyorum. Gülnur Görgün voleybol ailemizin içinden gelen bir isim. Kendisi oyuncu olarak voleybola emek vermiştir. İçimizden biri olarak voleybola emeği bugün de devam etmektedir. Bu yıl Federasyonumuzun 60. Kuruluş yılı. 60. Yılımızın sloganı da ne mutlu ki bize “Hepimiz aynı Takımdayız…” Bir kez daha sizlerin huzurunuzda Gülnur Görgün’e Türk voleybol ailesini bir araya getirdiği ve voleybola katkılarından dolayı kutluyor, bu birlikteliğin gerçekleşmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu