GenelMİLLİ TAKIMLARVoleybol Haberleri

Milli Takım Sezonu harika bir etkinlikte başladı

Türkiye'nin sabırsızlıkla beklediği Milli Takımlar Sezonu,  Kuruçeşme Les Ottomans Otel'de 'Milli Takım Sezonuna Merhaba' gecesiyle başladı. 

Voleybolda lig ve Avrupa heyecanının tamamlamasının ardından tüm Türkiye’nin sabırsızlıkla beklediği Milli Takımlar Sezonu,  Kuruçeşme Les Ottomans Otel’de ‘Milli Takım Sezonuna Merhaba’ gecesiyle başladı.

Filenin Sultanları ve Filenin Efeleri sporcularımın ve teknik heyetlerinin tam kadro katıldığı gecede konuşan TVF Başkanı Mehmet Üstündağ “Sultanlarımız 31 Mayıs’ta Ankara’da Milletler Ligi ile sezonu açacak. Efeler, 2 kez üst üste şampiyonluk yaşadıkları 2022 CEV Altın Ligi’nde önceki gün Elazığ’da Slovakya’yı 3-0 yenerek ayaklarının tozuyla gecemize katıldı. Biz bir voleybol ülkesi olduk ama bir spor ülkesi olmamız gerekiyor; her branşta zirveye oynamalıyız” dedi.

Gecede Kadın Milli Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ve Erkek Milli Takımı Başantrenörü Nedim Özbey de birer konuşması yaptı. Önce Nedim Özbey Erkek Milli Takımımızın maçları ve hedefleri ile ilgili bilgiler verdi. Ardından Giovanni Guidetti Filenin Sultanları’nun zorlu sezonundan bahsetti. Giovanni’den sonra Nedim Özbey tekrar mikrofunu alarak, ‘Giovanni’yi 14 yıldır tanırım. Aynı salonda antrenmanlar yaptık. Takımı VakıfBank ile Filenin Sultanları ile inanılmaz başarılar elde ediyor. Yaş olarak kendisinden büyüğüm ancak Guidetti gerçekten çok büyük bir antrenör. Kutluyorum’ diyerek meslektaşının elini havaya kaldırdı ve iki koç sarılarak birbirlerini kutladılar.

Haber ve fotoğraflar: Süleyman Arat

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu