Plaj Voleybolu

Marmaraereğlisi Plaj Voleybolu Şenliği Büyüledi

M. Ereğlisi Plaj Voleybolu Şenliği, maçları ve sosyal sorumluluk projesiyle büyüledi

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Yaz Şenlikleri kapsamında bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Plaj Voleybolu Halk Şenliği, ulusal ve uluslararası muhteşem maçlara sahne oldu.

29-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen etkinlik Marmaraereğlisi’nde büyük heyecan ve coşku yarattı. Turnuva, Otizm ve Down Sendromuna farkındalık yaratmak amacıyla sinema, tiyatro ve dizi sanatçıları da katılım sağladı. Ünlüler tarafından gerçekleştirilen plaj voleybolu karşılaşması eğlenceli anlara sahne oldu.

Marmaraereğlisi Belediyesi, Marmara BeachVolley Organizasyon ve Mavi Martı Otizm Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Ünlülerle Plaj Voleybolu’ etkinliğine sinema, tiyatro ve dizi dünyasının sevilen isimleri Bekir – Nazife Aksoy, Işık – Yunus Günçe, Metin Yıldız, Seher Kılıç, Sevtap Özaltın ve Erjena Avokadnas katıldılar.

Organizasyonun ilk gününde önce Plaj Voleybolu Halk Turnuvası maçları oynandı. Akşam saatlerinden itibaren profesyonel voleybolcuların yer aldığı karşılaşmalar ise nefes kesti. Bu yıl 4. kez düzenlenen Marmaraereğlisi Plaj Voleybolu Şenliği’ne İspanya, Kosova, Yunanistan, Bulgaristan ve Moldava’dan katılan yabancı oyuncularla, Bahar Toksoy Guidetti – Müge Ocakçı gibi ülkemizin Milli Voleybolcuların da yer aldığı 12 kadın takımı katıldı. Karşılaşmalarda Tekirdağ ili Ulusal Voleybol Hakemleri görev yaptılar.

Şenliğin son gününde yarı final ve final maçları oynandı. Karşılaşmaların öncesinde gerçekleştirilen ‘Ünlülerle Plaj Voleybolu’ maçı öncesinde Mavi Martı Otizm Spor Kulübü üyeleri, Otizim ve Down Sendromlu bireyler, ünlülerle voleybol oynayıp, bol bol fotoğraf çektirdiler. Etkinlikte Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ve Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol konuşma yaparak sanatçı ve voleybolculara bu konuda gösterdikleri duyarlılık sebebiyle teşekkür ederek, katılan tüm sporculara başarılar dilediler.

Profesyonel sporcularla sanatçıların karmasıyla oluşturulan takımlarla oynanan iki karşılaşma, Marmaraereğlisi Sahiline kurulan ve tamamen dolu tribünleri dolduran izleyenler tarafından keyifle izlendi. Gösteri maçı sonrasında sanatçı Emra Dolen, yeni albümündeki ilk şarkısı Felsefe isimli parçası ile tribünleri coşturdu. Tüm seyirci, sanatçı ve voleybolcuların katılımı ile söylenen ‘Hayat Bayram Olsa’ isimli şarkı ile büyük coşku yaşandı.

Turnuva kapanışında kupa ve madalya töreni öncesi Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata yaptığı konuşmada; ‘’Yaz Şenlikleri kapsamında ‘’Otizme mavi ışık yak’’ sloganıyla farkındalık yaratarak, Uluslararası Plaj Voleybolu Şenliği’nin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Trakya’nın turizm kenti olan ilçemizde kumsallarımızın misafirlerimizle dolup taştığı yaz döneminde, hem vatandaşlarımızın eğlenmesi hem de otizme farkındalık oluşturmak adına Marmaraereğlisi Belediyesi olarak her yıl böyle bir etkinliğe imza atıyoruz. Her defasında daha iyisini yapmaya gayret ettiğimiz Plaj Voleybolu Şenliğimizi, bu yıl çok daha fazla ses getirecek bir farkındalık programıyla birleştirdik. Emeği geçen herkese, sanatçılarımıza, sporcularımıza ve destek veren tüm kurumlarımıza teşekkür ederim. Halkımızın ilgisinden çok mutluyuz, umarım önümüzdeki yıl çok daha fazla sporcu ve sporsever ile bu turnuvayı düzenleyeceğiz.” dedi.

Başkan Hikmet Ata konuşmasının ardından etkinliğe gönüllü olarak katılan sanatçılara kupalarını takdim etti. Ünlülerin madalyaları da Mavi Martı Otizm Spor Kulübü Başkanı Emre Mercan tarafından takdim edildi.

Marmaraereğlisi Belediyesi Geleneksel 4. Plaj Voleybolu Şenliği’nin son gün oynanan Final maçlarında turnuvaya İspanya’dan katılan Ester Ribera ve CatalinaPol çifti şampiyon olurken, Bahar Toksoy Guidetti – Müge Ocakçı çifti ikinci, Moldova’da EugeniaCeban – AnyaNikolaeva çifti üçüncü oldular.

Halk turnuvasında ise Zafer Akdemir – Rahman Kurul çifti şampiyon olurken, RafaelOliviera – İrfan konan çifti ikinci oldu. Kendilerine kupa ve madalyaları Marmara Beachvoley Organizasyon’dan Kadir Hergüner ve Gökhan Saygı takdim ettiler.

Üçüncü olan Moldovalı çifte kupa ve madalyaları Marmaraereğlisi İlçe Emniyet Müdürü Metin Temizer, ikinci olan Bahar Toksoy Guidetti – Müge Ocakçı çiftine kupa ve madalyaları Marmaraereğlisi Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek ve şampiyon İspanyol çifte kupa ve madalyaları ise Marmaraereğlisi Belediyesi Başkanı Hikmet Ata tarafından takdim edildi.

MARMARAEREĞLİSİ PLAJ VOLEYBOLU HALK ŞENLİĞİ DÖRDÜNCÜ KEZ GERÇEKLEŞTİ

   
Fotoğraflar: Ufuk Taşoyar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu