GenelTürkiye LigleriVodafone Sultanlar Ligi

Kuzeyboru’dan Basın Açıklması

Misli.com Sultanlar Ligi takımlarından Aksaray Temsilcisi Kuzeyboru Spor Kulübü, iki gündür sosyal medya üzerinden gerçekleşen bazı tartışmalara ait bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama şöyle:

Basın Açıklaması

Kuzeyboru Spor Kulübü olarak iki gündür sosyal medya üzerinden taraftar grupları arasında yaşanan tartışmalara şahit olmakta ve bunlara engel olmak için de elimizden geldiğince mücadele etmekteyiz.
Aksaray şehri sanayisi ile üniversitesi ile halkı ile en iyi yerde temsil edilmeyi hak eden hepimizin ortak yaşam alanı ve memleketidir.En iyi yerde temsil edilmesi gereken bu şehrin sporda da en iyi şekilde temsilini hedefleyerek voleybolda Aksaray’a bir marka değer oluşturmak amacıyla çalışmaktayız.
Aksaray Spor Salonu’nda TVF kriteleri ve eksiklik raporun yayınlandığı günden bu yana ve neredeyse dört aydır bu konuda tüm mercilerle görüşerek salonda yapılması gerekenleri iletip üstümüze düşeni de yaparak faaliyet yürüttük. Aksaray Spor Salonu ne Kuzeyboru Spor’un, ne de Aksaray Belediyesi’nin malıdır.
Bu salonun yapılması sürecinde hem Belediyemizin hem de Kuzeyboru Spor’un verdiği maddi ve manevi destekler de hiç kimse tarafından inkar edilemez.
Bir kaç gündür yaşanan sorunun temel kaynağı salonların branşlaştırılmaması ve alt yapılarının yetersiz olması ile ilgili olduğunu düşünmekteyiz.
Kulübümüze yöneltilen suçlamaları kabul etmiyoruz.
Biz iyi niyetle üstümüze ne düştü ise onu yaptık. Belediye Başkanımız Sn. Evren Dinçer Bey’in de bu konunun içinde olduğunu asla düşünmüyoruz.
Aksaray Valimiz Sn. Hamza Aydoğdu da göreve geldiği günden beri saygı duyulması gereken işler yapan bir devlet adamıdır. Spor salonunun son haline gelmesinde büyük emeği vardır.
68Aksaray Belediye Spor Futbol Kulübü de, Belediyenin Hentbol takımı da bu şehrin ortak değeridir. Kulübümüz de geçen sezon futbol takımının İstanbul deplasmanı için uçak ayarlamış ve tüm masrafları üstlenmiş, destek vermiş, vermeye devam edecektir.
Şunu belirtmek isteriz ki, bu güzide kulüpleri kulübümüzle karşı karşıya getirmek isteyenler olabilir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz de çaresiz ve salon planlaması ve yatırımları konusunu iyi yönetmemiş olabilir. Son sözü devletimiz adına Sn. Valimiz söyleyecektir. Sporcu sağlığı ve güvenliği ile birlikte, yapılan dijital yatırımların akıbetini de belirleyecek olan yine sayın Valimizdir.
Kulübümüz sportif bir kulüptür, siyasi bir amaç gütmeden faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu tartışma sadece siyaset kurumuna zarar verir, biz sadece sportif başarı amacı ile hareket ederiz. Bu nedenle kimseye faydası olmayan ama şehrimizin ve kulübümüz zarar göreceği bu tartışmayı sonlandırıp, salı günü Aydın B.Ş.B ile yapacağımız Sultanlar Ligi maçına Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu’yu , Sayın Belediye Başkanımız Evren Dinçer Beyi kamuoyu önünde davet ediyoruz.

Saygılarımızla.
Kuzeyboru Spor Kulübü

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu