GenelKFC Kadınlar Voleybol 1. LigTürkiye Ligleri

Kuzeyboru, Mardin BBSK Başakspor’a set vermedi

Kuzeyboru-Mardin BŞB Başakspor: 3-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Barış Karakoyun, Melike Erol Özkan

Kuzeyboru: Metea İkic, Neslişah Durgun, Duygu Üçdağ, Gizem Tuğrul, Merve Çepni, DajanaBoskovic (Dilek Kınık/ libero, Ceyda Aktaş, Duygu Ertaş, Hazal Şener)

Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor: Defne Tokol, Anna Dovhopoliuk, Ayşe Gürel, Esma Turgut, Nergis Özcan (Özlem Güven-Gamze Serbestler/ libero, Asena Şeyli, Esra Betül Çetin, Gülşah Deniz)

Setler: 25-18, 25-12, 25-22
Süre: 90 Dakika (30, 28, 32)

Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi Yarı Final etabı Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda günün ikinci maçında Kuzeyboru-Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor karı karşıya geldi. Aksaray temsilcisi rakibini 3-0 yenerek iddiasını ortayla koydu.

İlk sete iyi başlayan Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor oldu ve Paredes’in hücumlarıyla 4-2 öne geçti. Daha sonra Kuzeyboru toparlandı ve Boskoviç, Nesliah’ın hücumlarıyla teknik molayı 12-8 önde geçti. Aksaray temsilcisi zaman zaman zorlanmasına karın son bölüme 20-17 önde girdi ve seti 25-18 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete hızlı giren Kuzeyboru 4-1 öne geçti. Matea ile sayı üreten Aksaray ekibi rakibi karşısında savunmadan da iyi toplar çıkartınca, teknik molayı 12-5 önde girdi. Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor rakibi karşısında zaman zaman dirense de aradaki farkı kapatamadı: 18-9 Son bölüme 20-11 önde giren Aksaray temsilcisi seti 25-12 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iyi başlayan Kuzeyboru oldu ve 3-0 öne geçti. Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor Ayşe Gürel’in hücum ve bloklarıyla rakibi yakalamayı başardı: 3-3 Aksaray ekibi 7-3 öne geçmesine karşın Mardin temsilcisi rakibini bir kez daha yakaladı: 7-7 Matea’nın blokları Boksovic’in ace olan servisleri ile Aksaray ekibi teknik molayı 12-9 önde geçti. Kuzeyboru aradaki farkı korudu ve son bölüme 20-17 önde girdi. Son anlarda Mardin ekibi farkı eritmeyi başardı: 23-22 Esma’nın dışarıya attığı top sonrasında Kuzeyboru seti 25-22 karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu