AntrenörlerimizGenelVoleybol Magazin

Gökhan Edman, Max Potential ailesine katıldı

Gökhan Edman, Türkiye’nin İlk Sporcu Kuluçka Merkezi Max Potential’ın Voleybol Branş Direktörü olarak sporcuların kariyer yolculuklarına rehberlik edecek

Sporcuları kendi potansiyellerinin zirvesine çıkarmak ve orada uzun süre performans göstermelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen sporcu gelişim yatırımı Max Potential, Türk voleybolunun tecrübeli ve başarılı antrenörlerinden Gökhan Edman ile iş birliğine imza attı.

Şubat ayında genç voleybolcu Ege Can Avcıl ile ilk iş birliğini yapan Max Potential’ın Voleybol Branş Direktörü olan Gökhan Edman, Max Potential sporcularının kariyer yolculuklarına rehberlik edecek. Voleybol branşının yanı sıraMax Potential ailesine katılan diğer sporcular da Gökhan Edman’ın başarılarla dolu kariyerinde edindiği deneyimlerinden faydalanma şansı bulacak.

Yatırım fonu mantığıyla finansman desteği sunan Türkiye’nin İlk Sporcu Kuluçka Merkezi Max Potential, danışmanlık yaptığı sporcuları Voleybol Branş Direktörü Gökhan Edman gibi alanlarında en deneyimli uzmanlar ile buluşturarak onların kariyer yürüyüşüne destek verecek. Böylece sporcular, global rakipleriyle aynı hatta daha iyi imkânlarla rekabet etme fırsatı bulacak.

Sporcunun ihtiyacına yönelik olarak; Sporcu İletişimi Yönetimi, Sosyal Medya Yönetimi, Genel Sağlık Kontrolü, Sporcu Psikoloğu, Spor Hukuku Danışmanı, Zihinsel Performans Danışmanlığı, Performans Beslenme Uzmanı, Finansal Danışman, Kişisel Gelişim Danışmanlığı, Performans Koçu ile Kişiye Özel Çözümler ve Hizmetler sunan Max Potential, bir sosyal girişim olarak konumlandırılıyor.

“Gökhan Edman’ın değerli deneyimlerinden tüm Max Potential sporcuları faydalanacak”

Gökhan Edman’ın Voleybol Branş Direktörlüğü hakkında bir değerlendirme yapan Max Potential kurucularından Gökhan Taşdıvar, şunları söyledi:

“Gökhan Edman gibi değerli bir spor insanının Max Potential projesine tüm deneyimiyle destek olmayı kabul etmesi bizi çok mutlu etti. Türkiye’nin en önemli kulüplerinde ve Milli Takımlarda görev alan Gökhan Edman’ın, hâlâ büyük bir aşkla voleybol bilgisini paylaşması ve sporcu gelişiminde rol oynaması hepimize örnek oluyor. Gökhan Edman’ın Max Potential’daki rolü Voleybol Branş Direktörlüğü olsa da kendisinin değerli deneyimlerinden sadece voleybolcularımız değil, tüm Max Potential sporcuları faydalanacak. Gökhan Edman ayrıca yeni bir sporcuya yatırım kararının alınması, en uygun sporcuların seçilmesi, gelişim planlarının yapılması, plana en uygun aksiyonların alınması gibi pek çok konuda da Max Potential’a ve sporculara rehberlik edecek. Gökhan Edman’la birlikte uzun yıllar kariyer basamaklarında yükselmek isteyen sporculara yardımcı olabilmeyi umuyoruz.”

Sporcu Kuluçka Merkezi Max Potential ile yollarını birleştiren Gökhan Edman, yetiştirici antrenörler dışında genç sporculara verilen desteğin ve kariyer yolculuklarında doğru hedefler belirlemenin önemli olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: ”Sporcuların yürüyeceği yollara karar verirken, hedef belirlemedeki eksiklikler, hatalı kariyer planlamaları ve gelişim sürecine tek taraflı yaklaşılması, genç sporcuların potansiyellerini gerçekleştirememelerine ve yıllar içerisinde kariyerlerinde geriye doğru gitmelerine yol açıyor. Sporcular için daha iyi kariyer planlamaları yaparak potansiyellerini ortaya çıkarabiliriz.

Şimdiye kadar sporcularla takımlar kuruyor, bu takımlar ile sporcularımızın kariyerlerini başarılarla örmeleri için çalışıyorduk.. Bugünden sonra Max Potential ekibi olarak sporcular için takımlar kuracak ve kariyer yolculuklarında onların yanlarında olacağız. Deneyimlerimizi sporcularımız için dayanak noktaları olarak sunacak ve kariyerlerinin zirvelerini yaşamaları için çalışacağız.”

Max Potential, bir start-up projesi olarak Umut Albayrak, Gül Çömez, Murat Şahin, Gökhan Taşdıvar, Hamdi Uğur ve Zafer Yılmaz tarafından kuruldu. 16-22 yaş aralığındaki sporcularına, danışmanlarından aldığı bilgi ve yönlendirmelerle rehberlik eden Max Potential, yatırımcılarından ve sponsorlarından sağladığı kaynaklarla sporculara hem kişisel hem de branş özelinde gelişimleri için destek oluyor.

Türk sporu için yeni bakış açıları yaratma hedefiyle yola çıkan Max Potential, farklı branşlardan değerli isimlerle iş birliklerini hayata geçirmeye devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu