AXA Sigorta Efeler LigiGenelVoleybol Magazin

Filede büyük finalin ikinci randevusu Başkent’ te

AXA Sigorta Efeler Ligi play-off finalinde ikinci randevu 2 Mayıs Pazartesi günü, Halkbank ve Ziraat Bankkart’ı karşılaşıyor.

AXA Sigorta Efeler Ligi play-off finalinde ikinci randevu 2 Mayıs Pazartesi günü, Halkbank ve Ziraat Bankkart’ı karşı karşıya getirecek müsabaka Başkent Voleybol Salonunda, saat 20:00’de başlayacak.

Kaptan Selçuk Keskin, Türkiye’nin en güçlü iki voleybol markasının mücadelesinin yaşandığını belirterek, Ankara derbisi olmasının bu büyük finale başka bir anlam kattığını dile getirdi. “Final serisinin bir başka yönünün de son şampiyon takımı ile Türkiye’nin en çok şampiyonluk kazanan takımı karşılaşıyor olması” diyen Keskin, “Biz, 10. şampiyonluğu kazanmayı çok istiyoruz. İlk maçta olduğu gibi seyri güzel, renkli mücadeleler Türk voleybol severleri bekliyor olacak. İlk maçı basit hatalarla kaybettik. Fakat biz sadece bir set kaybetmiş gibi düşünüyoruz. Finali oynayan değil, kazanan takım olmak arzusundayız. Önce ikinci, ardından da diğer müsabakaları alarak 10.kez mutlu sona ulaşmak adına elimizden geleni yapacağız. Kolay olmayacak ama başaracağız” diye konuştu.

Sonuna kadar mücadele

Halkbank’ın milli oyuncusu Oğuzhan Karasu da final serisi ile ilgili olarak şu görüşleri paylaştı:

“Ligin önemli ekiplerinden birini seride geri düşmemize rağmen büyük bir mücadeleyle eledik ve finale çıktık, mutlu ve gururluyuz. Finalin ilk mücadelesinde iyi voleybol sergilememize rağmen kaybettik. Bu sonuçta başka faktörler de bunda etkili oldu. Bırakmayan, vazgeçmeyen, mücadeleyi bırakmayan bir karakterimiz var. Önümüzde oynanacak dört maç bulunuyor. Onları kazanıp sonuna kadar hakkettiğimiz bu kupayı müzemize kazandırmak için terimizin son damlasına kadar mücadele edeceğiz.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu