GenelMisli.com Sultanlar LigiTürkiye Ligleri

Fenerbahçe Opet karşısında Nilüferin gücü yetmedi 0-3

Nilüfer Belediyespor- Fenerbahçe OPET: 0-3

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Nurper Özbar, Ali İhsan Gözü

Nilüfer Belediyespor: Fulden Ural, Buse Ünal, Grace Sarah Wilhite, Yasemin Yıldırım, Emily Maglio, Aslı Tecimer ( Buse Kayacan/ libero, Merve Nezir, Deniz Emrelli,  Merve Tanıl)

Fenerbahçe OPET: Naz Aydemir Akyol, Eda Dündar Erdem, Brankica Mhajlovic, Melissa Vargas, Bianca Busa, Dicle Nur Babat (Melis Yılmaz/ libero, Cansu Çetin)

Setler: 20-25, 18-25, 19-25
Süre: 80 dakika (28, 26, 26)

Misli.com Sultanlar Ligi’nin 19. Haftasında Bursa temsilcisi Nilüfer Belediyespor, şampiyonluk adaylarından Fenerbahçe OPET’i Cengiz Göllü Salonu’nda konuk etti. İstanbul temsilcisi rakibini zorlanmadan 3-0 yendi ve ilk yarıdaki 3-2’lik yenilginin de rövanşını almış oldu.

İlk sete iyi başlayan Fenerbahçe OPET hücum üstünlüğünün yanı sıra rakibinin de hatalarıyla teknik molayı 5 sayılık üstünlükle 7-12 önde geçti. Mola dönüşü rakibini Nilüfer Belediyespor yakalar gibi olmasına (10-12) karşın hücumların dışarıya vurulmasıyla ara açılmaya 13-18 başladı. Son bölüme Fenerbahçe Opet 16-20 önde girdi. Aslı Tecim’in servisleriyle fark kapandı: 19-20 Ancak Eda Erdem’in ace olan servisleriyle Fenerbahçe Opet seti 20-25 kazandı.

İkinci sete Nilüfer Belediye iyi başladı ve 4-1 öne geçti. İstanbul ekibi etkili hücumlarıyla farkı kapatarak 6-7 öne geçti. Çekişmeli geçen ralliler sonrasında Fenerbahçe Opet teknik molayı 11-12 önde geçti. Sarı lacivertliler Busa, Mhajloviç ve Vargas’ın hücumlarıyla farkın kapanmasına izin vermedi ve son bölüme 15-20 önde girdi. Sarı lacivertliler Eda Erdem’in hücumuyla seti 18-25 kazanarak 0-2 öne geçti.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla başladı: 5-5 Vargas’ın servis turunda çekişmeli geçen ralliler sonrasında Fenerbahçe Opet 5 sayılık (5-10) üstünlük buldu. Sarı lacivertliler teknik molayı bu kez 6 sayılık üstünlükle girdi: 6-12 Fenerbahçe Opet Eda Erdem ve Mhajloviç’in bloklarıyla ara giderek açıldı (7-15) ve son bölüme 7 sayılık üstünlükle girdi: 13-20 Sarı lacivertliler seti 19-25 karşılaşmayı ise 0-3 kazandı.

A.Cemal Ekentok / Bursa /Voleybolunadresi.com

Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu