AntrenörlerimizGenelTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

Erkan Toğan ile Emre Batur’dan galibiyet değerlendirmesi

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Erkan Toğan ile Emre Batur, 3-0’lık Altekma galibiyetinin ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundular.

Erkan Toğan: Taktiğimizi iyi organize ettik

Karşılaşmayı değerlendiren Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Erkan Toğan, “Öncelikle öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Her iki takımı da tebrik ederim. Sizin de ifade ettiğiniz gibi Kupa maçı ve ligin ilk devresinde iki tane maç yaptık ama bizim için o maçlar zorlu geçmişti. Ancak bugün biraz daha ciddiye alarak çıktık. Taktiğimizi iyi organize ettik. Takımım gayet iyi servis attı. Soyunma odasında da bu maçın anahtarının servisler olacağını söylemiştim. İlk iki sette gayet iyi servis attık fakat üçüncü sette biraz yavaşladık. Bazı hatalar yaptık, bir pozisyonda çok takıldık. Onu neticesinde de biraz zorlandık ama dışarıdan giren oyuncular –İzzet, Caner, Halil- takıma gayet iyi yardımcı oldular. Sonucunda da 3-0 maçı kazandık.” dedi.

Emre Batur ve Graham Vigrass’ın performanslarına ilişkin de kısa bir değerlendirmede bulunan Başantrenör Erkan Toğan, “İkisi de çok kapasiteli oyuncular. İyi manşet getirdiğimiz zaman ki iyi manşet getirmesek bile erkek voleybolunda artık manşet biraz fileden uzaklaştığı zaman dahi iyi manşet olarak kabul ediyoruz. Bunun neticesinde de Ulaş çok yetenekli bir pasör. Onun için de bu topları çok rahat oynuyor. Oyunu çok iyi organize ediyor. Sahanın ortasından oynamak her zaman için bloğu dağıtmak anlamına geliyor ama bazı yerlerde yine ortadan oynamamıza rağmen Altekma takımının orta oyuncuları gayet iyi eğitimliler ve topu takip ettiler ama Vigrass ve Emre çok kapasiteliler. Onlara karşı oynamak çok kolay değil. Mutluyum. Önümüzdeki haftalarda Şampiyonlar Ligi maçları oynayacağız. Bunun bir provası oluyor bizim için. İyi manşet getirdiğimiz sürece sahanın ortasından oynamak istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Emre Batur: Galibiyet serisini sezon sonuna kadar sürdürmek istiyoruz

Voleybolcumuz Emre Batur ise, “Öncelikle iki takımı da tebrik ediyorum. Güzel bir maç oldu. Galibiyet serisini sezon sonuna kadar sürdürmek istiyoruz. 16’da 15 gidiyoruz. Bildiğiniz üzer salgın nedeniyle aksaklıklar oluyor, maçlar erteleniyor. Şimdiye kadar çok şükür ki bizde bir şey çıkmadı, inşallah böyle devam eder. Tüm ülkemiz adına bunu söylemek istiyorum. Her şey yolunda. Sezonun ilk yarısına oranla ikinci yarıya daha iyi başladığımızı düşünüyorum. Erkan Hocamız, gelen yabancılar takıma adapte oldu. Güzel bir uyum var. Bu uyumu da sezon sonuna kadar,  şampiyonluğa kadar sürdürmek istiyoruz. Ve şampiyon olup Fenerbahçe camiasına hediye etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Fenerbahçe web Sitesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu