CEVGenel

Equal Jersey (Eşit Tişört),bu sene Ebrar’da

İlk kez geçen sene FIVB Voleybol Milletler Ligi Final etabında uygulanan Equal Jersey (Eşit Tişört), bu sene de finallerde kullanılacak.

Voleybolda eşitliği kutlamanın önemini vurgulamak için, dünyanın en büyük voleybol yıldızları bir kez daha Ankara (Kadınlar Finalleri, 13-17 Temmuz) ve Bologna’daki (Erkekler Finalleri, 20-24 Temmuz) VNL Finalleri’nde Eşit Tişörtler giyecek.

Geçen sene kaptan Eda Erdem Dündar, Hollandalı Nimir ile Equal Jersey (Eşit Tişört), giymişti. Bu sene ise Ebrar Karakurt Equal Jersey (Eşit Tişört) ile finallerde yer alacak.

,Cinsiyet eşitliğini savunmak için: ‘Eşit Tişört’

Equal Jersey (Eşit Tişört), voleybolun küresel çekiciliğini artırmaya ve bunun nasıl başka hiçbir spora benzemeyen bir spor olduğunu göstermeye yönelik geniş bir kampanyanın parçasıdır.

Volleyball World, sporun en iyi oyuncularının kendi adlarının ve karşı cinsten bir oyuncunun adının yer aldığı özel bir baskı forması giyerek cinsiyet eşitliğini savunacakları dünyada sadece voleybol sahalarında bulunan ‘Eşit Tişört’ kampanyasını geçen senen  başlattı..

Aynı forma numarasını paylaşan kadın ve erkek oyuncular, 14 ve 24 Temmuz 2022 tarihlerinde Ankara ve Bologna (İtalya)’da düzenlenecek Voleybol Milletler Ligi (VNL) 2022 Finallerinde birbirlerinin isimlerini gururla formalarında taşıyacak.
Finallerde, voleybol sporunun, oyuncuların ve taraftarların, spor dünyasında cinsiyetler arasında sıklıkla yer alan eşitsizliğe nasıl meydan okumaya çalıştığını vurgulamak için özel üretim formalar giyecekler.

Savaş Eskigülek-Voleybol Aktuel

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu