GenelTürkiye LigleriVoleybol Hakemleri ve Gözlemcileri

Ege-Akdeniz Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu kuruldu

06.02.2020 tarihinde Manisa VHG Derneği’nin genel kurulunun yapılması ve aynı amacı günden beş dernek ile birleşerek konfederasyon oluşumuna katkıda bulunması kararı ile Aydın, Isparta, İzmir ve Muğla Dernekleri ile iletişime gecen Fikret Fidan, hazırlanan taslak tüzüğün incelenmesi için 18.02.2020 tarihinde İzmir’e dernek başkanlarını davet etti.

Davete katılan bölge dernek başkanları, tüzük üzerinde gün boyu çalışarak saat 16:00’da Ege-Akdeniz Hakem ve Gözlemci Federasyonu’nun kuruluş başvurusunu İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlığı’na kurucu üyeler olarak teslim etti.

19.02.2020 tarihinde dilekçeye gelen cevap ile 35-078-031 sicil numarasıyla federasyonun kurulması resmiyet kazandı.

Ege-Akdeniz VHGF Kurucu Üyeleri şu isimlerden oluşuyor:

Aydın VHG Dernek Başkanı Gülgün Çankaya
Isparta VHG Dernek Başkanı Hakkı Demiralay
İzmir VHG Dernek Başkanı Fikret Fidan
Manisa VHG Dernek Yönetim Kurulu Adına Şebnem Aracı
Muğla VHG Dernek Başkanı Taner Kayar

Kuruluşu resmiyet kazanan Ege-Akdeniz Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu yetkilileri, en kısa sürede Federasyon Genel Kurulunun yapılarak konfederasyon çatısı altında Voleybol Hakemlerine ve Gözlemcilerine hizmet edeceklerini belirttiler.


Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu