AntrenörlerimizGenelTürkiye Ligleri

Eczacıbaşı VitrA’nın yardımcı antrenörlüğüne Polonyalı teknik adam

2021-2022 sezonu için yeni Baş Antrenörümüz Ferhat Akbaş’ın atanmasının ardından kulüp, Eczacıbaşı VitrA’nın yardımcı antrenörlüğüne Polonyalı teknik adam Przemyslaw Kawka’yı transfer etti.

Przemyslaw Kawka, bize katılmadan önce iki kupa ile başarılı bir sezon geçirdiği Polonya ekibi Grupa Azoty Chemik Police’in koçluğunu yapıyordu.

Görevi hakkında yorum yapan Kawka, Eczacıbaşı ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Önümüzdeki sezonda takımımıza katılmaktan ve takımımıza katkı sağlamaktan mutluluk duyuyorum. Eczacıbaşı, büyük bir itibar ve saygı ile dünyanın en iyi kulüplerinden biridir. Kulüp içindeki atmosfer ve organizasyon hakkında çok güzel şeyler duydum ve eminim ki sıkı çalışma ve ekip çalışmasıyla önümüzdeki yıl hedeflerimize ulaşacağız. Takıma katılmayı ve kulüpteki taraftarlarla tanışmayı dört gözle bekliyorum.”

Przemyslaw Kawka hakkında

1990 doğumlu Przemyslaw Kawka, antrenörlük kariyerine scoutman olarak başladı ve ardından yardımcı antrenör olarak devam etti.

MKS Dabrowa Gornicza ve Grupa Azoty Chemik Police takımlarında görev yapan Przemyslaw Kawka, önümüzdeki sezon Eczacıbaşı VitrA’nın yardımcı antrenörü olacak.

Polonya Milli Takımı ile de çalışan başarılı teknik direktör, 6 Polonya Ligi, 7 Polonya Kupası ve 4 Polonya Süper Kupası şampiyonluğu kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu