VoleybolunAdresi.com

Eczacıbaşı VitrA, lidere set vermedi 3-0

Nilüfer Belediyespor – Eczacıbaşı Vitra : 0 – 3

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Sadettin Deneri, Ali İhsan Gözü
Sinan Delibaş, Çetin Çelik, (1) Döndü Çevik, (2) Gürbüz Alkan Akın
GDS: Erhan Özsoy

Setler: 17-25, 17-25, 17-25
Süre: 71 dakika (25’, 24’, 22’ )

Nilüfer Belediyespor: Buse Ünal, Fulden Ünal, Yasemin Yıldırım, Johnson Willow Marie, Wilhte Grace Sarah, Naglio Emily Susan, ( Buse Kayacan (L), Merve Nezir, Aslı Kayacan, Merve Tanıl,

Eczacıbaşı VitrA : Elif Şahin, Thompson Jordan, Ogbogu Chiaka, Boskovic Tijana, Hande Baladın, Beyza Arıcı, ( Simge Şebnem Aköz (L), Saliha Şahin, Fatma Yıldırım,

Misli.com Sultanlar Ligi beşinci hafta mücadelesinde Bursa ekibi Nilüfer Belediyespor’a konuk olan Eczacıbaşı VitrA, sahadan 3-0 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya ev sahibi hızlı başlamasına rağmen kaptan Tijana Boskovic ve Jordan Thompson’ın atakları durdurulamayınca Eczacıbaşı VitrA, kısa sürede farkı kapatarak seti 25-17 kazandı. Bu sette turuncu beyazlılar toplamda 6 blok yaparken, bloklardan 3’ünü Boskovic elde etti.

İkinci sette kontrolü baştan ele alan Eczacıbaşı VitrA, bloktaki üstünlüğünü korudu ve bu seti de 25-17 önde bitirdi. Turuncu beyazlıların orta oyuncuları ön plana çıkarken Ogbogu ve Beyza 3’er sayıyla ortadan destek verdi.

Son sette de rakibine şans tanımayan konuk ekip maçı 3-0 sonlandırdı.

Karşılaşmanın en skorer ismi 24 sayıyla Boskovic oldu ve Eczacıbaşı VitrA’lı oyuncuların yaptığı 17 blok sayısı dikkat çekti.

Eczacıbaşı VitrA ligin altıncı haftasında, 29 Eylül Salı günü PTT ile karşılaşacak.