GenelVodafone Sultanlar Ligi

Eczacıbaşı Dynavit, “dört kulvarda şampiyonluk” hedefiyle sezona merhaba dedi

Eczacıbaşı Dynavit, 2022-2023 sezonunu dört kulvarda şampiyonluk hedefiyle açtı

2022-2023 sezonunda CEV Şampiyonlar Ligi, FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası, Misli.com Sultanlar Ligi ve Axa Sigorta Kupa Voley’de mücadele edecek olan Eczacıbaşı Dynavit, “dört kulvarda şampiyonluk” hedefiyle yeni sezona “merhaba” dedi. 

Eczacıbaşı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sezon açılış toplantısına, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Eczacıbaşı Dynavit başantrenörü Ferhat Akbaş, oyuncular ve teknik kadronun yanı sıra altyapı oyuncuları da katıldı. 

Toplantıda konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, voleybolun en üst seviyesi olan organizasyonlarda ülkemizi başarıyla temsil etmeyi sürdüreceklerini belirterek, “Çok zorlu mücadelelere sahne olacak dört kulvarda da şampiyonluğa ulaşmayı ve müzemize yeni kupalar getirmeyi hedefliyoruz” dedi.  

Hedefler doğrultusunda kadroyu yeni oyuncularla güçlendirdiklerini vurgulayan Faruk Eczacıbaşı, “Yeni sezonda aramıza katılan Irina Voronkova, Samanta Fabris, Sinead Jack-Kısal, Yaprak Erkek, Defne Başyolcu ve altyapımızdan Aybüke Özel’in bize çok önemli katkılar sağlayacaklarına yürekten inanıyoruz” diye konuştu. 

A Milli Takım’da Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü başarıyla temsil eden Simge Aköz, Hande Baladın, Beyza Arıcı, Yaprak Erkek, Saliha Şahin ve Elif Şahin ile Avrupa Şampiyonası’nda ikinci olan U17 Voleybol Milli Takımı’nda yer alan altyapı sporcuları Ece Esepaşa, Bianka Mumcular, Eslem Yılmaz, Eylül Boztepe ve Defne Başyolcu’yu tebrik eden Faruk Eczacıbaşı, “Hem Kulübümüz hem de ülkemiz adına hepsini sevgiyle kucaklıyorum. Milli Takımlarımızın her geçen gün daha da iyi olacağına ve dünya sahnesinde bizi gururlandırmaya devam edeceklerine inancım tam. Bu vesileyle, ekibiyle birlikte gecesini gündüzüne katarak Türk voleybolu için özveriyle çalışan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a da ayrıca teşekkür ederim” dedi. 

Faruk Eczacıbaşı, FIVB Dünya Şampiyonası’nda ikinci kez MVP seçilen Eczacıbaşı Dynavit kaptanı Tijana Boskovic ile FIVB Challenger Kupası’nda Hırvatistan Milli Takımı’nı şampiyonluğa taşıyan Başantrenör Ferhat Akbaş ve yeni transfer Samanta Fabris’i de kutladı. 

Altyapıda yeni yapılanma

Konuşmasında altyapının Eczacıbaşı Spor Kulübü ve ülkemiz için önemine de değinen Faruk Eczacıbaşı, altyapı takımlarında önemli değişiklikler yaparak yeni bir yapılanmaya gittiklerini, tecrübeli antrenörleri Kulüp bünyesine katarak iddialı bir kadro oluşturduklarını belirterek, her yaş kategorisinde şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi. 

“Binlerce kız çocuğunun hayatına dokunduk”

Sadece saha içinde değil, gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle saha dışında da Türk spor camiasına örnek olan Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün Geleceğe Smaç projesi hakkında da bilgi veren Eczacıbaşı, “Kulüp olarak kuruluşumuzdan bu yana kız çocuklarına ve kadın sporculara destek veriyoruz. Bu amaç doğrultusunda 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Geleceğe Smaç Projesi sayesinde binlerce genç kızımızı voleybol ve sporla buluşturduk, buluşturmaya da devam ediyoruz. Projeye başladığımız günden bu yana bünyemize 1.500 lisanslı sporcu, altyapı kadrolarımıza da 34 sporcu kazandırdık. Bunun yanı sıra iki binin üzerinde voleybol okulu öğrencisi, Geleceğe Smaç kampüslerinde antrenman yapmaya devam ediyor” diye konuştu. 

Sponsorlara teşekkür 

Sponsorların desteğinin önemine de dikkat çeken Faruk Eczacıbaşı, “Takdir edersiniz ki, bu yolculuğumuzda sponsorlarımızın desteği olmadan başarılı olmamız çok zor. Dolayısıyla sizlerin huzurunda bu yolda yürümemize bizlere destek olan sponsorlarımız; Dynavit, VitrA Artema, Esan, Orman Ada, Selpak, Selin, Maratem, Beymen Club, Erikli, Pegasus, Orkid, Red Bull, Okyanus Kolejleri, Dent Group, Fellas, Kafeingo ve Keskin Color’a teşekkür ederiz” dedi. 

 

Eczacıbaşı’nın Türkiye’ye kazandırdığı duruş, 1966’dan bu yana hiç değişmedi

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı’ndan sonra sözü Eczacıbaşı Dynavit Başantrenörü Ferhat Akbaş aldı. Sözlerine Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün kurulduğu günden bugüne sergilediği duruşu vurgulayarak başlayan Akbaş: “Zaman değişiyor ama değişmeyen bir şey var. O da Eczacıbaşı’nın 1966’dan bu yana Türkiye’ye kazandırdığı duruş ve anlayış. Eczacıbaşı’nın kızlarımıza açtığı alan ve spora verdiği değer.  Biz bu alanın 2022-2023 sezonu temsilcileriyiz, bu kültürü daha yüksek noktalara taşımak için elimizden geleni yapıyoruz.” 

Kadromuz kupaların peşinden koşabilecek kalitede

Sözlerine yeni sezon öncesi kurulan kadro hakkında konuşarak devam eden Baş Antrenör Ferhat Akbaş, “Bu sene çok iddialı bir kadromuz var baştan aşağı yenilenmiş kupaların peşinden koşabilecek kalitede. Size garanti edebileceğimiz şey hep beraber daha iyi noktaya gitmek için savaşacağımız.” dedi.

Önümüzdeki 7 ay boyunca 4 farklı kupada mücadele edeceğiz

Eczacıbaşı Dynavit’in başarılı takım kaptanı Tijana Boskovic: “Burada olduğum için çok mutluyum ve yeni sezon için çok heyecanlıyım. 5 gün önce AXA Sigorta Türkiye Kupası ile birlikte sezonu açtık. Çok heyecanlı ve konsantreyiz. Önümüzdeki 7 ay boyunca 4 farklı kupada mücadele edeceğiz. Bu sezonu en iyi şekilde geçirmek için elimizden geleni yapıp, başarılı olmak istiyoruz.” dedi.

Sezonun ilk maçı, Fenerbahçe Opet ile

Misli.com Sultanlar Ligi’nde Eczacıbaşı Spor Kulübü sezonu derbi maçı ile açıyor. 2 Kasım 2022 Çarşamba gününde Burhan Felek Spor Salonu’nda Eczacıbaşı Dynavit, Fenerbahçe Opet’e konuk olacak.

 

Eczacıbaşı Dynavit 2022-2023 Oyuncu ve Teknik Kadrosu

Oyuncu Kadrosu:

1 – Tuna Aybüke Özel Libero 1.62m
2 – Simge Ş. Aköz Libero  1.68m
3 – Tijana Boskovic Pasör Çaprazı  1.94m
4 – Beyza Arıcı Orta Oyuncu  1.92m
6 – Saliha Şahin Smaçör 1.86m
7 – Hande Baladın Smaçör 1.90m
8 – Yasemin Güveli Orta Oyuncu  1.88m
10 – Maja Ognjenovic Pasör 1.83m
12 – Elif Şahin Pasör 1.89m
13 – Samanta Fabris Pasör Çaprazı  1.89m
14 – Yaprak Erkek Smaçör  1.82m
15 – Laura Heyrman Orta Oyuncu 1.88m
16 – Dilay Özdemir Pasör 1.87m
18 – Irina Voronkova Smaçör 1.90m
19 – Defne Başyolcu Pasör Çaprazı 1.88m
88 – Sinead Jack-Kısal Orta Oyuncu 1.96m

Teknik Kadro:

Ferhat Akbaş Baş Antrenör
Przemyslaw Kawka Yardımcı Antrenör
Kaan İncekara Yardımcı Antrenör
Canberk Tekmen Yardımcı Antrenör
Erman Güçin Yardımcı Antrenör
Lukasz Filipecki Kondisyoner
Halil Demirkan İstatistik Sorumlusu
Fatih Kurnaz İstatistik Antrenörü
Batuhan Canbülbül Fizyoterapist
Kübra Güneş Doğan Fizyoterapist
Cihan Fidan Masör
Ali Demircan Sağlık Koordinatörü
Tolga Aydoğ Doktor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu