CEV

CEV, Erkekler Şampiyonlar Ligi’nde 5. Maçlar Tamamlandı

Ülkemizi Fenerbahçe HDI Sigorta ve Ziraat Bankkart takımlarının temsil ettiği 2022 CEV Şampiyonlar Ligi’nde 4. etap olan grup aşamasında, A, B, C ve E Gruplarında  beşinci maçlar Tamamlandı.

 

Bu turda Uluslararası Voleybol Hakemimiz Prof. Dr. Nurper Özbar, 10 Şubat Perşembe günü Hebar PAZARDZHIK (Bulgaristan) – JASTRZEBSKI Wegiel (Polonya) maçında Başhakem olarak ülkemizi temsil etti.

 

 

 

MHGK Genel Sekreteri ve CEV Süpervizör’ü Meral Taşpınar, Rusya’nın Novosibirsk kentinde oynanan Lokomotiv NOVOSIBIRSK – Cucine Lube CIVITANOVA maçında karşılaşmanın Süpervisör’ü olarak ülkemizi temsil etti.

Grup maçlarının tamamlanmasına bir maç kala, JASTRZEBSKI Wegiel (Polonya),  Dinamo MOSCOW (Rusya), Cucine Lube CIVITANOVA (İtalya),  Sir Sicoma Monini PERUGIA (İtalya) Çeyrek Finale yükselmesi kesinleşen takımlar oldular.

Temsilcimiz Ziraat Bankkart, yer aldığı B Grubunda Belçika deplasmanında karşılaştığı VC Greenyard MAASEIK karşısında sahadan 3-2 mağlup ayrıldı. Temsilcimiz, grup birincileri ve en iyi ikinciler içinde ilk 3 sırada yer alan takımlarından bir üst tura çıkacağı organizasyonda gruptan çıkma yolundaki umudunu Rusya’daki Dinamo Moskova maçına bıraktı.

Diğer temsilcimiz Fenerbahçe HDI Sigorta ise Fransa deplasmanında AS CANNES Dragons ile karşılaştı ve maçı 3-2 kazandı. Ancak temsilcimizin gruptan çıkma şansı bulunmuyor.

Şampiyonlar Ligi gruplarında oynanan maçlarda alınan sonuçlar ile kalan maçlara ait program ve puan tabloları şöyle::

A Grubu
9 Şubat Çarşamba
Knack ROESELARE (Belçika): 3 – VfB FRIEDRICHSHAFEN (Almanya): 2
10 Şubat Perşembe
Hebar PAZARDZHIK (Bulgaristan): 1– JASTRZEBSKI Wegiel (Polonya): 3 Başhakem: Nurper Özbar

A Grubu
O G M P
JASTRZEBSKI Wegiel
5 5 0 15
Knack ROESELARE
4 2 2 4
VfB FRIEDRICHSHAFEN
5 1 4 6
Hebar PAZARDZHIK
4 1 3 2

 

B Grubu
8 Şubat Salı
VC Greenyard MAASEIK (Belçika): 3 – Ziraat Bankkart: 2
10 Şubat Perşembe
Projekt WARSZAWA (Polonya): 0 – Dinamo MOSCOW (Rusya): 3

B Grubu
O G M P
Dinamo MOSCOW
5 5 0 14
Ziraat Bankasi ANKARA
5 3 2 10
VC Greenyard MAASEIK
4 1 3 2
Projekt WARSZAWA
4 0 4 1

C Grubu
8 Şubat Salı
OK Merkur MARIBOR (Slovenya): 0 – Grupa Azoty KĘDZIERZYN-KOŹLE (Polonya): 3
9 Şubat Çarşamba
Lokomotiv NOVOSIBIRSK (Rusya): 1 – Cucine Lube CIVITANOVA (İtalya): 3

C Grubu
O G M P
Cucine Lube CIVITANOVA
5 5 0 14
Grupa Azoty KĘDZIERZYN-KOŹLE
4 3 1 10
Lokomotiv NOVOSIBIRSK
4 1 3 3
OK Merkur MARIBOR
5 0 5 0

D Grubu
8 Şubat Salı
Sport LISBOA e Benfica (Portekiz): 0 – Zenit SAINT PETERSBURG (Rusya): 3
9 Şubat Çarşamba
Vojvodina NS Seme NOVI SAD (Sırbistan): 1 – BERLIN Recycling Volleys (Berlin): 3

D Grubu
O G M P
BERLIN Recycling Volleys
4 4 0 12
Zenit SAINT PETERSBURG
4 3 1 9
Vojvodina NS Seme NOVI SAD
4 1 3 3
Sport LISBOA e Benfica
4 0 4 0

E Grubu
8 Şubat Salı
AS CANNES Dragons (Fransa): 2 – Fenerbahçe HDI Sigorta: 3
10 Şubat Perşembe
TRENTINO Itas (İtalya): 0 – Sicoma Monini PERUGIA (İtalya): 3

E Grubu
O G M P
Sir Sicoma Monini PERUGIA
5 5 0 15
TRENTINO Itas
5 3 2 9
Fenerbahçe HDI ISTANBUL
5 2 3 5
AS CANNES Dragons
5 0 5 1

Savaş Eskigülek-Voleybol Aktuel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu