Cemal EkentokGenelYazarlardan

Cemal Ekentok,” Nilüfer Belediyespor gelişiyor”


A.Cemal Ekentok/Bursa

Nilüfer Belediyespor, bu sezon yola çıkarken yönetimin öncelikli hedeflerinden birisi zorlu maratonda tehlikeli bölgenin uzağında yer alabilmekti.

Ancak takım olarak verdikleri inanılmaz mücadelenin karşılığını almaları ligin üst sıralarına doğru yükselmesi mavi yeşillileri mutlu etti diyebilirim. Bunun en büyük nedeni pandemi nedeniyle Nilüfer Belediyespor, tüm rakiplerinden 2 hafta geç  antrenmanlara başlamasıydı.

 Mavi yeilliler yeni baş antrenörleri Dehri Can Dehrioğlu’nun katkılarıyla tam bir takım mücadelesini ortaya koydu. Her maçta takımdan ayrı ayrı sayı üreten isim çıkartmaları da bunun en güzel örneğiydi.

Uzun bir aradan sonra Nilüfer Belediyespor’u, Bursa’da misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselen Çan Belediye Kalespor karşısında izleme fırsatı buldum.

Baş antrenör Can Dehrioğlu ilk kez ilk altı oyuncusunu değiştirmeden maçı tamamladı. Ankara’daki son lig mücadelesinde 26 sayı üreten Sarah’ın yerine çan Belediye maçında en çok sayı üreten isim  Johnson Willow oldu. Willow mücadeleyi 16 sayı ile noktaladı. Sarah 11 sayıda kalırken, Emily Maglio ise 10 sayıda kaldı.

Şu bir gerçek, yabancı oyuncularından birisinin sakatlığı nedeniyle oynamaması Çan Belediye Kalespor’un oyun gücünü çok düşürdü. Özellikle kadroda çok kaliteli isimler olmasına karşın, oynadıkları voleybol ise tam bir hayal kırıklığı oldu.

Doğrusunu söylemem gerekirken, geçtiğimiz sezon Bursa’da oynanan 1.Lig finallerindeki Kalespor ile dünkü Çan Belediye takımı arasında dağlar kadar fark vardı. 

Kalespor’un sezon başında kadrosundan gönderdiği isimlerden birisi olan ve Nilüfer Belediyespor forması giyen Yasemin Yıldırım verdiği mücadele ve savunmadaki başarıyla dikkat çekti. Örnek vermem gerekirse 17 kez servis kullanan Yasemin sadece 2 hata yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu