GenelVoleybol Haberleri

Bursa Grubu’nda yeşil beyazlıların erkek takımı da final biletini cebine koydu.

Bursa Büyükşehir Berlediyespor-İnegöl Gençlik Spor Voleybol: 3-0

Bursa Grubu’nda kadınlardan sonra yeşil beyazlıların erkek takımı da final biletini cebine koydu.

Voleybol 2.Ligi’ne yükselecek takımları belirlemek amacıyla Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen, elemelerin son gününde Bursa Grubu’nda Büyükşehir Belediyespor ile İnegöl Voleybol GSK karşı karıya geldi. İlk sete daha iyi başlayan İnegöl Voleybol hücum üstünlüğünü ele alınca seti 25-19 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sette daha organize olan Bursa Büyükşehir Belediyespor bu kez seti zorlanmadan 25-15 kazanarak setleri eşitledi. Üçüncü sette hücumda organize olan yeşil beyazlılar arayı açmayı sürdürdü (15-7) ve seti 25-15 kazanarak finalleri garantiledi. Dördüncü sete İnegöl iyi başlamasına karşın toparlanan Büyükşehir teknik molaya 12-8 önde girdi.

Mola dönüşü etkinliğini sürdüren yeşil beyazlılar arayı açmayı sürdürdü (14-8). İnegöl farkı eritmesine karşın Büyükşehir son bölüme  20-15 önde girerken seti de 25-18 karılaşmayı ise 3-1 kazanarak 2’de 2 yaparak hedefine ulaştı. Finaller TVF’nin belirleyeceği merkezde 20-23 Haziran’da yapılacak.

Salon : Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler : Asiye Tuzkan, Çetin Çelik

Setler : 19-25, 25-15, 25-15, 25-18

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Tunç Atik Akgün, Berkay Köse, Hakan Ören, Ahmet Can Gümüşer, Efe Ütün, Mert Uçak (Ege Gözü-Emre Tahsinoğlu/libero)

İNEGÖL GSK VOLEYBOL: Doğukan Gündüz, Talha Akaslan, Mete Erbaş, Furkan Yıldız, Serkan Arslan, Eyüp Muhammed Çayırlı (Talha Çetinakaya-Bekir Kahyaoğlu/libero)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu