Cemal EkentokGenelTürkiye Ligleri

Bursa Büyükşehir bu kez başaramadı

AXA Sigorta Efeler Ligi’ndeki ilk yılında tecrübesiz olmasına karşın aldığı sonuçlarla bir çok deneyimli takımı geride bırakan Bursa Büyükşehir Belediyespor, aldığı 3-0’lık galibiyetle Galatasaray HDI Sigorta’yı ikincilikten indirmişti.

Bu maçta istek ve hırs olarak üst düzeyde olan Bursa Büyükşehir Belediyespor’u bu kez yeni lig ikincisi Arkasspor karşısında aynı hırs ve istekte göremedim.

Oysa, tribünler gerçekten yükünü almıştı.

Son yıllarda özellikle son iki maçta tribünlerde özellikle alt bölümün tamamına yakını doluydu. Tezahürat ise alabildiğine yapıldı. Ancak, İzmir ekibi daha dinamik bir olun ortaya koydu.

Yeşil beyazlıların en büyük silahlarından birisi etkili servisleriydi. Ancak kritik anlardaki hatalar nedeniyle setler adeta rakibe hediye edildi. Bursa Büyükşehir maçı tam 12 servis hatasıyla tamamlarken, rakibi Arkas ondan daha az hata yaptı.

Görev aldığı maçlarda çift haneli sayılara ulayan isimlerden birisi olan Ediz Kaan Fırıncıoğlu bu kez 8 saylıda kalırken, Morteza Sharifi 4’ü servisten olmak üzere maçı sadece 15 sayı ile noktaladı. Brezilyalı Alisson ise 9 sayıda kaldı.

Şu bir gerçek;

Süper Ligde ilk kez mücadele eden bir takımın, ilk beş içerisinde bulunması gerçekten küçümsenmeyecek bir başarı. Arkas yenilgisini hedefe koşulan bir yolda küçük bir kaza olarak düşünmek gerek.

Mustafakemalpaşa’dan konuklar

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri alkış alarak devam ediyor. Mustafakemalpaşa’dan gelen İbn-i Sina Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri hem maç izlediler, hem de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay ile bir araya geldiler.

Alinur Aktaş ile İbrahim Burkay başkanlar, maçları izlemeye gelen Mustafakemalpaşalı miniklere şapka, eldiven ve kaşkol hediye ederek güzel bir jest yaptılar.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu