GenelVoleybol Haberleri

Berrin Yıldırım, “O kupa bu sene bizim olacak”

2019 ve 2020 yıllarında namağlup Balkan Şampiyonu olarak ülkemizi Avrupa’da başarıyla temsil eden Türk Hava Yolları Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı,

2021 CEV Challenge Kupası son 16 turu maçı için uçuşa hazır!

Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı, İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın Las Palmas şehrinde oynayacağı 2021 CEV Challenge Kupası son 16 turu maçı için son hazırlıklarını tamamladı.

Yarın (16 Aralık 2020 Çarşamba günü) TSİ 20:00’da C.S.M. Lugoj takımıyla karşılaşacak olan Türk Hava Yolları ailesinin üyelerinden Genel Sekreter Ramazan Yıldırım, baş antrenör Marcello Abbondanza, sporcular Aslı Kalaç, Berin Yıldırım ve Daly Santana tur öncesinde görüşlerini aktardılar.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Genel Sekreteri Ramazan Yıldırım son 16 turu öncesi, “Takım olarak oldukça yoğun bir tempo içerisindeyiz ama şu ana kadar süreci çok iyi yönettik. Misli.com Sultanlar Ligi için koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek adına çok kritik maçlar kazandık.

İlk dört takım arasına girebilmek için zorlu bir mücadelenin içerisinde olduğumuzu biliyor ve buna göre çalışıyoruz. Bir diğer hedefimiz 2021 CEV Challenge Kupası’nı kazanmak. Şu anda çok önemli bir süreçteyiz. Adım adım ilerleyip, iki maçı da kazanarak, yarı finale yükselmeyi istiyoruz. Geçtiğimiz sene yarım kalan şampiyonluk hedefimizi bu sene inşallah tamamlayacağız.” dedi.

Baş antrenör Marcello Abbondanza, “Las Palmas’a zorlu maçlar oynayacağımızı bilerek geldik. Yarın, geçtiğimiz sene oynadığımız C.S.M. Lugoj ile karşılaşacağız. İyi bir takım. Kesinlikle iyi konsantre olmamız gerekiyor, kolay geçmeyeceğini düşünüyorum. Takımımızın durumu iyi ancak çok fazla art arda maç oynadığımız için bence biraz yorgunuz. Güçlü ve dirençli olmalıyız çünkü burada oynayacağımız maçın telafisi olmayacak. Tek maç üzerinden oynuyoruz. En iyi performansımızı sergileyerek, yarı finale yükselmek istiyoruz.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu