AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Aydın Büyükşehir, AXA Sigorta Kupa Voley’e galibiyetle başladı

Aydın Büyükşehir Belediyespor – Karayolları: 3-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Sadettin Deneri, Ali İhsan Gözü

Aydın Büyükşehir Belediye Spor: Anthi Vasilantonaki, Janset Cemre Erkul, Adams Rachael, Grothue Balkestein, Aslıhan Kılıç, Meryem Boz (Pınar Atasever/ libero, Pelin Özkılıccı)

Karayolları: Symone Abbot, Yulia Gerasymova, Ainese Havili, Azgi Akyaldız, Tuğçe Ceyhan (Gülçin Doğan-Selin Navruz/ libero, Selis Selvi, Tutku Burcu Yüzgeç)

Setler: 25-17, 25-19, 25-21
Süre: 82 Dakika (26, 26, 30)

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley B Grubu mücadelesi Bursa’da başladı. Günün ilk karşılaşmasında Aydın Büyükşehir Belediye Spor, Ankara temsilcisi Karayolları ile karşı karşıya geldi. Ege temsilcisi rakibini 3-0 yendi.

İlk sete iyi başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Spor, rakibinin hatalarını değerlendirdi ve ilk seti zaman zaman hatalar yapsa da 25-17 kazandı. İkinci sette ise Karayolları iyi başladı ve teknik molayı 12-11 önde geçti. Ancak Aydın temsilcisi Grothue Balkestein, Anthi Vasilantonak, Janset ve Meryem Boz ile arayı açtı ve son bölüme 20-13 önde girerken seti de 25-19 kazandı.

Üçünce sete iyi başlayan Ege temsilcisi teknik molayı 12-7 önde geçti. Tuğçe’nin servis turunda Karayolları farkı eritti: 14-14 Sonrasında ise Symone ile 15-14 öne geçti. Son bölüme 20-18 önde giren Ege temsilcisi seti 25-21, mücadeleyi ise 3-0 kazanarak gruba üç puanla başlamış oldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Spor, yarın 15.00’de Sultanlar Ligi’nin yeni takımlarından Kuzeyboru ile karşı karşıya gelecek.

A.Cemal Ekentok

Tekin ATEŞNAL

11.Nisan.1940 Dünyaya gelmişim. Tahsil hayatımı Ankara'da tamamladım. Büyük bir kamu bankasından emekliyim. Emekliliğimi müteakip bir kaç büyük Anonim Şirketlerde Y. Mali Müşavirlik yaptım. Yaşamım boyunca Voleybol sporunu çok sevdiğimden dolayı yaşamımda ayrı bir yeri vardır. Evli ve iki çocuk babasıyım Bursa'da ikamet ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu