AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Aydın Büyükşehir, AXA Sigorta Kupa Voley’e galibiyetle başladı

Aydın Büyükşehir Belediyespor – Karayolları: 3-0

Salon: Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Sadettin Deneri, Ali İhsan Gözü

Aydın Büyükşehir Belediye Spor: Anthi Vasilantonaki, Janset Cemre Erkul, Adams Rachael, Grothue Balkestein, Aslıhan Kılıç, Meryem Boz (Pınar Atasever/ libero, Pelin Özkılıccı)

Karayolları: Symone Abbot, Yulia Gerasymova, Ainese Havili, Azgi Akyaldız, Tuğçe Ceyhan (Gülçin Doğan-Selin Navruz/ libero, Selis Selvi, Tutku Burcu Yüzgeç)

Setler: 25-17, 25-19, 25-21
Süre: 82 Dakika (26, 26, 30)

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley B Grubu mücadelesi Bursa’da başladı. Günün ilk karşılaşmasında Aydın Büyükşehir Belediye Spor, Ankara temsilcisi Karayolları ile karşı karşıya geldi. Ege temsilcisi rakibini 3-0 yendi.

İlk sete iyi başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Spor, rakibinin hatalarını değerlendirdi ve ilk seti zaman zaman hatalar yapsa da 25-17 kazandı. İkinci sette ise Karayolları iyi başladı ve teknik molayı 12-11 önde geçti. Ancak Aydın temsilcisi Grothue Balkestein, Anthi Vasilantonak, Janset ve Meryem Boz ile arayı açtı ve son bölüme 20-13 önde girerken seti de 25-19 kazandı.

Üçünce sete iyi başlayan Ege temsilcisi teknik molayı 12-7 önde geçti. Tuğçe’nin servis turunda Karayolları farkı eritti: 14-14 Sonrasında ise Symone ile 15-14 öne geçti. Son bölüme 20-18 önde giren Ege temsilcisi seti 25-21, mücadeleyi ise 3-0 kazanarak gruba üç puanla başlamış oldu.

Aydın Büyükşehir Belediye Spor, yarın 15.00’de Sultanlar Ligi’nin yeni takımlarından Kuzeyboru ile karşı karşıya gelecek.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu