AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenel

AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu’nda şampiyon VakıfBank oldu.

VakıfBank: 3 – Fenerbahçe Opet: 0

Salon: TVF Atatürk Voleybol Salonu
Hakemler: Erdal Akıncı, Ferhat Büyükpamukçu /Gözlemci: Aziz Yener
Gizem Eller, Eyüpcan Kayışoğlu, (1) Ege Gencay, (2) Uğur Kovan
GDS: Eray Oturakkaya
Setler: 25-15, 25-23, 29-27
Süreler: 20′, 28′,  34′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

VakıfBank: Kübra, Cansu, Gabi, Zehra, Egonu, Bajema, Ayça (L), Derya, Buket

Fenerbahçe Opet: Ana Cristina, Eda, Macris, Fedorovtseva, Aslı, Vargas, Gizem (L), Vuchkova, Buse, Meliha,

AXA Sigorta Kupa Voley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu’nda şampiyon VakıfBank oldu.

İzmir TVF Atatürk Voleybol Salonu’nda oynanan dev finalde sete başlayan Fenerbahçe (3-1) olsa da özellikle 7-7’lik eşitlikten sonra  Gabi’nin etkili hücumları ve takım savunmasında çok iyi mücadele eden VakıfBank skoru 10-7 yaptı. Sayı farkını açmaya devam eden VakıfBank ,blokta Zehra, hücumda Egonu ve Gabi’nin yükselen performansı ile skoru 16-10 yaptı. Setin son bölümüne 20-12 önde giren sarı siyahlılar, Vargas’ın etkili servis turunda da farkın kapanmasına izin vermedi. Seti 25-15 kazanan VakıfBank, maçta 1-0 öne geçti. İlk sette Egonu 10, Gabi 6, Zehra 3 sayı katkısı yaptılar.

İkinci sette3-3 ve 4-4’lük eşitlikten sonra VakıfBank savunma ve hücumda etkisini arttırmaya başladı. 10-7. Vargas’ın servis turu Fenerbahçe’ye 5 sayılık seri getirince skor 12-10 Fenerbahçe lehine değişmiş oldu. Farkın kapanması ile karşılıklı sayılar şeklinde devam eden setin son bölümüne 20-18 VakıfBank önde girdi. Son bölümde Fenerbahçe Fedorovtseva ile bulduğu sayılarla skoru 24-23’e getirdi. Ancak seti 25-23kazanan sarı siyahlılar maçta 2-0 öne geçti. Bu sette Egonu 10 sayılık performansı ile dikkat çekerken, Vargas’ın 6, Fedorovtseva’nın 5 sayısı Fenerbahçe’ye seti getirmedi.

3.sette de 3-3’lük eşitlik sonrası hücuma çeşitlilik katan VakıfBank, Kübra, Gabi ve Bajema ile farkı açmaya başladı. 7-4. File üstünde Zehra, Kübra blokları, Egonu, Gabi ve Bajema sayılarıyla farkın azalmasını engellerken, Eda, Arina ve Ana Cristina sete tutunmaya çalıştılar. 15-15’de skor eşitlendi. Fenerbahçe 16-15 öne geçse de Gabi ve Egonu ile Kübra’nın etkili servis turu skoru VakıfBank lehine çevirdi. Setin son bölümüne 20-18 önde giren VakıfBank, 24-24’e kadar gelen skoru 25-24 lehine çeviren Fenerbahçe olsa da son sözü VakıfBank söyledi. Seti 29-27, maçı 3-0 galibiyetle tamamladı

Bu sonuçla üst üste 3. kez, toplamda 9. kez kupayı müzesine götüren VakıfBank, Fenerbahçe ile oynadığı 6. finalde 3. kez gülen taraf oldu. Sarı siyahlılar aynı zamanda 9. kez kupayı kazanıp Eczacıbaşı’nın rekoruna ulaştılar.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu