GenelVoleybol Haberleri

“Avrupa’ya gideceğimiz için çok mutluyuz”

Galatasaray HDI Sigorta Kadın Voleybol Takımı, Misli.com Sultanlar Ligi Play-off 5-8 etabı ikinci maçında Kuzeyboru’yu 3-1 mağlup etti. Seride durumu 2-0’a getiren Galatasaray HDI Sigorta, 5/6.’lık maçları oynayacak.

Karşılaşmanın ardından Başantrenör Ataman Güneyligil, oyunculardan İlkin Aydın ve Zeynep Sude Demirel, Galatasaray Televizyonu’na değerlendirmelerde bulundu.

Başantrenör taman Güneyligil, şunları söyledi:

“Geçen sene Avrupa şansımızı kaçırmıştık. Ligi ilk 6’da bitirmek çok önemli açıkçası Avrupa’ya gidebilmek için. 6 takım Avrupa’ya gidebiliyor. Biz de onu garantilemiş durumdayız. Bizim için ilk maçı almak avantajdı ama aynı zamanda ekstra bir stresti. O stresi de ikinci set gördüğümüzü düşünüyorum. Oyuncularımız farkı açamadılar, 4-5 set atağında topu öldüremedik. Ellerinden geleni yaptıklarını düşünüyorum özellikle atak konusunda. Mutluyuz şimdi diğer maçın sonucunu bekleyeceğiz. Ona göre de hazırlıklarımızı yapacağız.”

Çok mutlu olduklarını belirten İlkin Aydın ise “Öncelikle tüm takımı ve teknik ekibi tebrik ediyorum. Avrupa’ya gideceğimiz için çok mutluyuz. Bu seneki öncelikli hedefimiz Avrupa’ya gitmeye hak kazanmaktı. Hedefimizin birinci kısmını tamamladığımız için çok mutluyuz. Şimdi PTT maçına hazırlanmaya başlayacağız. Kuzeyboru bizi zorlayan bir rakip çünkü gerçekten iyi servis atıyorlar. Bugün belli noktalarda belki avantajı kaybetmiş olabiliriz ama sonrasında toparlanıp çok iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi.

Avrupa’yı garantiledikleri için mutlu ve heyecanlı olduklarını ifade eden Zeynep Sude Demirel de şunları söyledi:

“Zor bir maçtı. Kısım kısım koptuğumuz yerler oldu ama bunu galibiyetle tamamladığımız için çok mutluyum. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Avrupa’yı garantilediğimiz için çok heyecanlıyız.”

Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu