AXA SİGORTA KUPA VOLEYGenelTürkiye Ligleri

Arkas, Bursa Büyükşehir Belediyespor’a set vermedi

Arkas Spor-Bursa Büyükşehir Belediyespor: 3-0

Salon: Cengiz Göllü
Hakemler: Hakkı Demiralay, Sadettin Deneri

Arkas Spor: Efe Mandıracı, Baturalp Güngör, Mert Matic, Jay Blankenau, Mustafa Koç, Yiğit Gülmezoğlu (Paulo Bravo/libero, Mustafa Cengiz, Esat Dalgıç)

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Muhammet Kaya, Gazmend Husaj, Arpad Baroti, Uğur Kılıç, Do Monte Martins Alisson, Murathan Kısal (Ramazan Serkan Kılıç/libero, Fatih Cihan, Mehmet Boğaçhan Zambak)

Setler: 25-19, 25-17, 25-17
Süre: 84 Dakika (28, 27, 29)

AXA Sigorta Kupa Voley, Bursa etabı Cengiz Göllü Salonu’nda devam ediyor.  Turnuvanın üçüncü ve son gününde, ilk maçlarını kazanan Bursa Büyükşehir Belediyespor, ile İzmir temsilcisi Arkas Spor karşı karşıya geldiler. Maçı 3-0 kazanan Arkas Spor AXA Sigorta Kupa Voley’de ikinci turu bu galibiyetle garantilemiş oldu.

15.30’da başlaması planlanan mücadele Galatasaray-Halkbank maçının naklen yayınının uzaması nedeniyle 30 dakikalık bir rötarla start aldı. İlk sete iyi başlayan Arkas oldu ve Mustafa Koç’un smaçlarıyla teknik molayı 12-7 önde girdi. Büyükşehir’in smaç servislerde top çıkartamaması sonrasında İzmir ekibi son bölüme 20-17 önde girdi. Ancak savunma ve hücumda iyi organize olan Arkas seti 25-19 kazandı.

İkinci sete Burak Baturalp’in smaç servisleriyle başladı Arkas. 3-0 Melo’nun hücumları, Baroti’nin bloklarıyla sayılar eşitlendi: 4-4 Arkas Jay Blankenau ve Yiğit’in etkili hücumlarıyla arayı açtı ve teknik molayı 12-9 önde girdi. Matic’in bloklarıyla fark altı sayıya çıktı. (17-11) Son bölüme 20-10 önde giren İzmir ekibi Baturaly’ın hücum ve servisiyle seti 25-17 kazandı.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla (3-3) başladı. Arkas Yiğit’in smaç servisleriyle arayı açsa da (8-4), Büyükşehir Baroti ile kapamaya çalıştı: 8-6 Ancak iki takımında kaçırdığı servisler dikkat çekti. Teknik molaya yine Arkas 12-10 önde girmeyi başardı. Son bölüme yine Buturalp’in smaç servisleriyle Arkas 20-16 önde girdi. Matic’in akıllı plase ve bloklarıyla arayı açan İzmir ekibi seti 25-17, mücadeleyi ise 3-0 kazandı.

A.Cemal Ekentok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu