GenelTürkiye LigleriVoleybol Haberleri

Akbaş, “Geçen seneki başarımızı tekrarlamak istiyoruz”

Chemik Police’in başantrenörü Ferhat Akbaş, üç kupa ile tamamladığı sezonun ardından takımıyla ikinci sezonunun çalışmalarına 20 Temmuz’da başladı.
Pandemi sonrası verilen aradan erken dönen Chemik Police bu sezon kadrosunu beş yeni isimle güçlendirdi. Başantrenör Akbaş, “Geçen sezonki başarımızı tekrarlamak istiyoruz” dedi.

Polonya’da geçtiğimiz sezonu üç kupa ile kapatan Chemik Police, sezonu 20 Temmuz’da açtı. Ferhat Akbaş’ın başantrenörlüğünü yaptığı Police, erken açtığı sezondaki ilk resmi maçını 12 Eylül’deki Polonya Süper Kupası’nda oynayacak.

Polonya ligine geçtiğimiz sezon damga vuran Chemik Police, bu sene de Ferhat Akbaş yönetiminde iddialı bir takım kurdu. Agnieszka Kąkolewska’yı kadrosuna katan Chemik, 19 yaşındaki Hollandalı orta oyuncu Indy Baijens’le sözleşme imzaladı. Pasör bölgesini Paulina Baldyga ile destekleyen Chemik, libero pozisyonu için de Aleksandra Żurawska’yla anlaştı. Chemik Police son olarak da Avrupa’nın önemli pasör çaprazlarından biri olan Jovana Brakocevic-Canzian’ı kadrosuna dahil etti.

“Geçen Seneki Başarımızı Tekrarlamak İstiyoruz”

Sezonla ilgili konuşan Ferhat Akbaş, “Geçen sene iyi işler yapan kemik kadromuzun üstüne takviyeler yapma fırsatımız oldu. Pandemi nedeniyle transfer dönemi biraz zorlu geçti ama sonunda takımımızı daha güçlü bir pozisyona getirdiğimizi düşünüyorum. Yeni sezon zor olacak ama hem Avrupa’da, hem de Polonya’da en iyi sonuçları almak istiyoruz. İlk maçımız Süper Kupa olacak, bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Önemli oyuncuların olduğu bir takımımız, yönetimden teknik ekibe kadar herkes en ciddi şekilde çalışıyor ve geçen seneki başarıyı devam ettirmek istiyoruz” dedi.

2020-2021 Sezonu Chemik Police Kadrosu
Pasör: Marlena Kowalewska, Paulina Bałdyga
Pasör Çaprazı: Martyna Łukasik, Jovana Brakocević-Canzian
Smaçör: Martyna Grajber, Wilma Salas, Natalia Mędrzyk
Orta Oyuncu: Iga Wasilewska, Katarzyna Połeć, Agnieszka Kąkolewska, Indy Baijens
Libero: Paulina Maj-Erwardt, Aleksandra Żurawska

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu