AntrenörlerimizGenelMİLLİ TAKIMLARVoleybol Haberleri

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın Yeni Başantrenörü Cedric Enard

Türkiye Voleybol Federasyonu, A Milli Erkek Voleybol Takımı başantrenörlük görevine Fransız başantrenör Cedric Enard’ın getirildiğini açıkladı.

TVF Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu’nda düzenlenen imza törenine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Selahattin Süleymanoğlu, TVF Organizasyon ve Pazarlama Kurulundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Şahin Gürkan, TVF Yönetim Kurulu Üyesi Bülend Atalar, Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay, A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Cedric Enard ve A Milli Erkek Voleybol Takımı Menajeri Orkun Özel katıldı.

Türk voleybolunda tarihi başarılar elde ettiklerini ve hedeflerinin daha büyük olduğunu belirten TVF Başkanı Üstündağ, “Hayallerimiz ve heyecanımız var. Erkeklerde ilk kez olimpiyat elemesi oynama hakkı elde ettik. Bu sezon ilk kez Milletler Ligi’nde mücadele edeceğiz. Yeni başantrenörümüzün Hırvatistan Milli Takımı ile sözleşmesi devam ediyordu. Hırvatistan Voleybol Federasyonu’nun sağladığı kolaylık doğrultusunda Cedric Enard ile sözleşme imzalıyoruz. Hocamızı uzun süredir takip ediyordum. Hocamızın başarılı olacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nda menajer değişikliğine de gittiklerini aktaran Başkan Üstündağ, “Menajer olarak Onat Kurt ile çalışıyorduk. İşlerinin yoğunluğu nedeniyle yol ayrımı yaşadık. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Menajer olarak Orkun Özel kardeşimiz görev yapacak. Orkun yönetim kurulu yedek listemizde ve gönüllü danışmanlığımı yapan bir kardeşimiz. Eşi de voleybolcu. Kendisi çok inandığım ve çalışkan bir kardeşim. Hayırlı olsun. Teknik ekibi de belirledik. Türk voleyboluna ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hedefimiz büyük. Dünya sıralamasına göre olimpiyatlarda yer alma şansımız var. Çok inanıyorum. Bunu başaracak güce sahibiz. İnşallah bir ilki daha gerçekleştiririz.” diye konuştu.

Fransız başantrenör Cedric Enard ise A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın başantrenörü olduğu için çok mutlu ve onurlu olduğunu dile getirdi.

Türk voleybolunun elde ettiği başarıların altını çizen Enard, “Burada olduğum için çok mutlu ve onurluyum. Kariyerim için büyük bir adım. Türk voleybolunun geldiği yeri biliyorum. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Estonya ve Hırvatistan milli takımlarında çalıştım. Takımı ve oyuncuları iyi tanıyorum. Çok büyük bir potansiyel var. Tecrübeli ve çok yetenekli oyunculara sahibiz. En büyük hedeflere ulaşmak için mücadele edeceğiz.” şeklinde görüş belirtti.

Milletler Ligi’nin önemine değinen 47 yaşındaki Fransız çalıştırıcı, “Sıralama sonrasında olimpiyatlara gitme durumumuz söz konusu. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hedeflerimize ulaşmak için sonuna kadar mücadele edeceğimize söz veriyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın yeni menajeri Orkun Özel ise yaptığı açıklamada, “Ay-yıldızın altında görev almak bir şeref. Bu bir bayrak yarışı. Makamlar kalıcı ve bizler geçiciyiz. Aldığımız yerden bu bayrağı yukarıya taşımak istiyoruz.” görüşlerini paylaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu