Cemal EkentokGenelTürkiye LigleriVoleybol HaberleriVOLEYBOLDA KONUK YAZARLAR

A.Cemal Ekentok, “Bursa Büyükşehir gelişiyor”

Büyükşehir gelişiyor
Kim ne derse desin, sezon başındaki Bursa Büyükşehir Belediyespor ile, bugün lider Fenerbahçe HDI Sigorta karşısında izlediğim iki takım arasında inanın dağlar kadar fark var.

Sezon başında yeni oluşturulan bir takım.

En büyük sorun ise yeni takımın bol bol hazırlık maçı yaparak kaynaşmayı sağlayamamasının yanı sıra lige çok az özel maç oynayarak girmesi oldu.

Oysa bugün takım gerçekten sezon başından bu yana önemli bir yol aldığını gösterirken, performansı ile bu ligde bulunduğu yerin çok çok üzerine çıkabileceğini, sezona fırtına gibi başlayan birçok takımı altına alabileceğini bana gösterdi.

İyi bir takım oldular.

Ancak Fenerbahçe HDI Sigorta karşısında yapılan bazı bireysel küçük hatalar vardı ki, özellikle tecrübeli oyunculara hiç yakışmadığını söylersem hata olmaz. Hele hele son topta önünde blok yapanlar bile yokken topu fileye atmayı inanın yıldız takım oyuncusu dahi yapmazdı ama yapılmasını üzülerek izledim.

Rakip lider Fenerbahçe ve bana göre şampiyonluğun en büyük adayı. Bu ligde onu zorlayabilecek bir rakibi yok. Bu takım ile devre arasında İstanbul Burhan Felek’te yapılan hazırlık maçını da izlemiştim. 

İki takım arasında sarı lacivertlilerin yabancılarının yer almasına karşın, Bursa Büyükşehir Belediyespor iyi oynayamamıştı. Oysa bugünkü maçtaki tempo beni şaşırttı. İnanılmaz mücadele ve pes etmemek yeşil beyazlıların bana göre artısıydı.

Rakipteki Salvador Hidalgo Oliva, Ter Maat Wouter hücumda inanılmaz oynuyorlar. Onları durdurabilmek üçlü bloklarla bile imkansız hala geldi. Buna rağmen, Büyükşehir’in hücumlarındaki kalitede yabana atılmayacak güzellikteydi.

Kaça gelecek olursak en çok sayı üreten isim Fenerbahçe HDI Sigorta’dan Ter Maat Wouter oldu. Ter Maat maçı 18, Hidalgo ise 15 sayı ile oynadı. Yeşil beyazlılarda ise Sharifi Morteza 16 sayı ile maçta en çok sayı üreten ikinci, 13 sayı ile oynayan Brezilyalı Alisson ise dördüncü isim oldu. Bursa ekibi maçta set alamamasına karşın 8 oyuncunun sayı alması dikkat çekiciydi.

Şimdi cumartesi günü Bursa Büyükşehir Belediyespor’u cumartesi günü önemli bir sınav bekliyor. Bursa da bu kez lig ikincisi Galatasaray HDI Sigorta’yı konuk edecek. Bu maçın kazanılması halinde yeşil beyazlılar, ilk beşe girebilme yarışında önemli bir adım olacak.
A.Cemal Ekentok/Bursa/Voleybolun Adresi


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu