AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Solhan Spor’a Salon Müjdesi

Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde Bingöl’ün voleybol temsilcisi olarak mücadele eden Solhan Spor’un maçlarının oynanacağı Spor Salonunda kapasite artırımının yapılıp tadilat edileceği müjdelendi.

Bingöl’ün voleybol temsilcisine müjde!
2013-14 sezonundan buyana Türkiye Voleybol Federasyonu bünyesinde farklı liglerde mücadele edip 2019-2020 sezonunda AXA Sigorta Efeler Ligi’ne yükselen Solhan Spor’un iç saha maçlarını oynadığı salonunun yetersiz oluşundan dolayı Solhan Spor’un salon talebi gündemdeydi.
Kulüp yöneticileri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlar ile taraftarların bu talebi daha önce yetkililere iletilmişti. Son olarak bir canlı yayın programına katılan Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, salon için gerekli mücadeleye destek verecekleri sözünü iletmişti.
Solhan Spor Kulübü Başkanı’na ulaşan Bingöl Milletvekili Berdibek, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından salonun tadilat edilip kapasite artırımının yapılacağı müjdesini iletti.
Bu müjdeli haberi sporsever ve Solhan kamuoyu ile paylaşan Solhan Spor Kulübü Başkanı Sebahattin İslamoğlu, şu ifadeleri kullandı:
“2020-2021 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu AXA Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele edecek takımımızın daha ferah bir salonda oynaması ve seyircilerimizin dışarıda kalmadan heyecanımıza ortak olması bizlerin en büyük arzusuydu. Bunun için gerekli girişimlerde bulunup mücadele veriyorduk.  Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Solhan Sporumuzun Maçlarının İlçemizde oynanması için yakın zamanda canlı yayında destek olacağı sözünü veren Bingöl Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, salonun sıkıntılarının giderilmesi ve kapasite artırımı için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gerekli çalışmayı yapıp salonda tadilat ve kapasite artırımı yaptıktan sonra Solhan Spor’umuzun maçlarının Solhan’da oynanacağı müjdesini vermiştir. Çalışmaların başlayıp tamamlanması ile Solhan’da maçlarımızı oynayabileceğiz. Solhan Spor’umuzu ve İlçe halkımızı sevindiren bu müjdeli haberden ve desteklerinden dolayı; Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı Sayın İhsan Selim Baydaş’a, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’a, AK Parti Bingöl Milletvekili Sayın Feyzi Bedibek’e ve bugüne kadar salon için mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan Bingöl Valisi Sayın Kadir Ekinci’ye, Solhan Kaymakamı Sayın Mustafa Hamit Kıyıcı’ya, Solhan Belediye Başkanı Sayın Abdulhakim Yıldız’a,  AK Parti Bingöl İl Başkanı Sayın Mehmet Hanefi Güler’e, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Nihat Doğu’ya ve kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile İlçe halkımıza teşekkür ederim. İnşallah kısa sürede çalışmalara başlayıp salonumuzun tamamlanması ile daha geniş kapasiteli ve ferah bir ortamda maçlarımızı oynayabileceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu