AXA Sigorta Efeler LigiGenelTürkiye Ligleri

Halkbank’tan net skor 3-0

Halkbank ANKARA: 3 İstanbul BBSK: 0

Salon: TVF Başkent
Hakemler: Erhan Alparslan, Koray Yılmazgil

Halkbank ANKARA: İbrahim Emet, Toncek Stern, Gökhan Gökgöz, Faik Samed Güneş, Georgi Seganov, Efe Bayram (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Dmitrii Bahov)

İstanbul BBSK: Uğur Güneş, Caner Pekşen, Abdülsamet Yalçın, Özkan Hayırlı, Serhan Coşkun, Berat Emre Fırat (Beytullah Hatipoğlu, Berkan Eryüz, Cansın Enafabio)

Setler: 25-20, 26-24, 25-19
Süre: 1.24 (28, 32, 24)

Efeler Ligi 18.haftasında Ankara’da oynanan karşılaşmada Halkbank, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nü 3-0 yenmeyi başardı. Başkent ekibi bu sonuçla ligde üst üste üçüncü galibiyetini almış oldu. 

Uzun bir seyahatin ardından, yeteri kadar dinlenme ve antrenman fırsatı bulamadan maça başlayan Halkbank seti 25-20 alırken, iyi servis attı. Rakip bu servislere manşet sorunu yaşadı. Bu nedenle atakta istediği yüzdeyi tutturamadı ve Halkbank 1-0 öne geçti.

İkinci sete İBBSK iyi başladı. Halkbank set başında atakta problem yaşadı, rakip etkili blok yaptı. Teknik molaya 12-9 konuk ekip üstünlüğünde girildi. Set sonlarına doğru Halkbank oyunda eşitliği sağladı. Rakibin servis hataları ve yüksek yüzde ile top öldürmesi seti Halkbank’a 26-24’le kazandırdı.

Üçüncü set baştan sona Halkbank üstünlüğünde oynandı. Servisle rakibine oyundan düşüren Halkbank, atakta da yüzdeli oynayınca seti 25-19, maçı da 3-0 kazandı.

Halkbank’tan Toncek Stern, kaydettiği 18 sayı ile maçın en skorer oyuncusu oldu. Gökhan Gökgöz de 15 sayılık katkı yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu